Noc Gier Planszowych w Wasilkowie

W nocy z 27 na 28 kwietnia 2024 roku odbędzie się kolejna Wasilkowska Noc Gier. Choć jeszcze nie kończymy niedzielnych rozgrywek, to kwietniowe całonocne granie będzie dobrą okazją do spotkania miłośników gier planszowych, bitewnych fabularnych i karcianych, żeby podsumować sezon. Będzie to też przestrzeń do zagrania w pozycje, które wymagają więcej czasu i nie goszczą podczas niedzielnych spotkań.

W wydarzeniu mogą wziąć udział miłośnicy gier planszowych, karcianych i bitewnych oraz osoby, które dopiero chcą zacząć swoją przygodę z planszą oraz grami bitewnymi na Jesienną Wasilkowską Noc Gier. Przy kawie, herbacie i ciastku będzie można zagrać w gry planszowe, karciane, zręcznościowe oraz bitewne. Dla chętnych będzie możliwość zagrania w gry fabularne. Mamy wiele nowych tytułów, które czekają na graczy. Na przybyłych czeka też niespodzianka. Odpalimy retro gry telewizyjne.

Wydarzenie odbędzie się z soboty na niedzielę 27/28 kwietnia 2024 roku od godziny 21:00 do 6:00 w siedzibie Miejskiego Ośrodka Animacji Kultury w Wasilkowie (Żurawia 13). Wstęp jest bezpłatny.

Osoby niepełnoletnie powinny mieć pisemną zgodę rodziców na uczestnictwo w wydarzeniu. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem.

Gry planszowe dziś to zupełnie coś innego niż powszechnie znany chińczyk. Coraz więcej osób spędza czas grając w tzw. gry bez prądu. Dzisiejsze gry planszowe są bardzo zróżnicowane. Można spotkać wśród nich proste gry, w które rozgrywka trwa kilka minut oraz skomplikowane i rozbudowane gry ekonomiczne, strategiczne czy bitewne, których rozegranie zajmuje kilka godzin. Gry planszowe poza rozrywką pełnią funkcję edukacyjną. Skierowane są do osób w różnym wieku. W niektóre tytuły mogą grać już przedszkolaki.

Organizatorzy: Miejski Ośrodek Animacji Kultury w Wasilkowie, Pieczara Bitewna.

w programie:

gry planszowe
gry karciane
pokaz gier fabularnych
Retro gry telewizyjne
Kawa, herbatka ciastko

Źródło: moakwasilkow.pl

 

Dodaj komentarz