Wywieś Flagę na Święta

Dnia 2 maja obchodzimy Dzień Flagi Polskiej, święto ustanowione w 2004 roku. Dzień później Święto Narodowe Trzeciego Maja. Jest to dobra okazja do prezentacji swoich postaw patriotycznych i miłości do Ojczyzny. Wyrazem tego może być wywieszenie flagi Polski na domu, balkonie lub w oknie. Zachęcamy do tej formy uczczenia tych świat. Niech Gmina Choroszcz mieni się tego dnia w Biało-Czerwonych barwach.

Jak i kiedy wieszać flagę Polski?

Przypominamy, że zgodnie z przepisami flaga Polski może być wywieszona przez cały rok. Najważniejsze jest okazanie szacunku dla flagi, która składa się z barw narodowych Rzeczpospolitej Polski. Flaga nie może być podarta i brudna.

Flaga Polski znajdująca się na maszcie lub drzewcu powinna być przytwierdzona pionowo do podłoża lub odchylona od ściany pod kątem 45 stopni. Jeżeli wieszamy dwie flagi np. oprócz flagi Polski flagę miasta lub innego kraju, wówczas flaga Polski zawsze musi być po lewej stronie. Jeżeli flaga jest w towarzystwie dwóch innych flag, wówczas powinna być pośrodku. Jeżeli wywieszamy flagę, w sposób w który skierowana jest do dołu kolor biały zawsze musi być z lewej strony.

Biało-czerwona Gmina Choroszcz

Zachęcamy Was do dzielenia się zdjęciami flag na swoich domach, balkonach i w oknach. Umieszczajcie je na swoich mediach społecznościowych.

Dodaj komentarz