Nowe perspektywy i szerokie horyzonty

Z dniem 31 marca oficjalnie skończyła się moja współpraca z Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy, choć fizycznie nie ma mnie tam już od grudnia zeszłego roku. Pracowałem w tej instytucji przez 7 lat: na kilku stanowiskach i odpowiadałem za wiele rzeczy. Byłem zastępcą dyrektora, następnie pełniłem jego obowiązki przez większość 2021 roku. Wiele osób kojarzy mnie z wydarzeniami sportowymi i stadionem miejskim, za które m.in. odpowiadałem podczas swojej pracy. W 2018 roku powierzono mi funkcję Redaktora Naczelnego Gazety w Choroszczy, którą już wcześniej redagowałem oraz pisałem do niej wiele artykułów.

Jak dla większości osób pracujących ze mną przez te lata, praca w tej instytucji nie była zwykłym źródłem dochodu, ale przede wszystkim możliwością pracy dla lokalnej społeczności. Bardzo ceniłem tę pracę ze względu na to, że zawodowo mogłem działać w obszarach, które mnie interesują, przyczyniając się do rozwoju miasta i gminy Choroszcz. Poznałem tam też wiele osób, które chciały poprzez działania kulturalne i sportowe zmieniać Choroszcz na miejsce lepsze do życia, wypoczynku, aktywnego i twórczego spędzania czasu. Dla mnie był to bardzo dobry czas.

Będę pracował w zupełnie innej branży, ale pozostał we mnie duch społecznika i potrzeba działania na rzecz Choroszczy. Nadal jestem prezesem Klubu Sportowego Lambada Choroszcz, co pozwala mi działać w obszarze sportu. Przez ostatnie miesiące brakowało mi bardzo pracy redakcyjnej, którą wcześniej wykonywałem przez ostatnie 7 lat – czas więc to nadrobić.

Uprzedzając – Czy jest to projekt polityczny? Niewykluczone że takim się stanie. Bo praca na rzecz społeczeństwa to szereg działań, które realnie wpływają na rzeczywistość, a chcę by była dobra, przyjazna, zielona, normalna. Czasami dobrze jest wejść na drogę samorządową by móc zmieniać otoczenie.

Chcemy by był to portal, gdzie znajdzie się miejsce dla każdego. Portal oparty o dziennikarstwo społeczne mieszkańców. Portal, w którym będą poruszane sprawy ważne dla wszystkich mieszkańców. Portal, który będzie budował świadomość obywatelską i pozwalał mieszkańcom na jak najlepszy dostęp do informacji dotyczących ich domu, jakim jest gmina Choroszcz.

Każdy może tworzyć to medium. Horyzonty Choroszczy to portal mieszkańców i miłośników Choroszczy! Zapraszam do współpracy.

Wojciech Jastrzębski

Dodaj komentarz