Nowe perspektywy i szerokie horyzonty

Z dniem 31 marca 2022 oficjalnie skończyła się moja współpraca z Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy, choć fizycznie nie ma mnie tam już od grudnia zeszłego roku. Pracowałem w tej instytucji przez 7 lat: na kilku stanowiskach i odpowiadałem za wiele rzeczy. Byłem zastępcą dyrektora, następnie pełniłem jego obowiązki przez większość 2021 roku. Wiele osób kojarzy mnie z wydarzeniami sportowymi i stadionem miejskim, za które m.in. odpowiadałem podczas swojej pracy. W 2018 roku powierzono mi funkcję Redaktora Naczelnego Gazety w Choroszczy, którą już wcześniej redagowałem oraz pisałem do niej wiele artykułów.

Jak dla większości osób pracujących ze mną przez te lata, praca w tej instytucji nie była zwykłym źródłem dochodu, ale przede wszystkim możliwością pracy dla lokalnej społeczności. Bardzo ceniłem tę pracę ze względu na to, że zawodowo mogłem działać w obszarach, które mnie interesują, przyczyniając się do rozwoju miasta i gminy Choroszcz. Poznałem tam też wiele osób, które chciały poprzez działania kulturalne i sportowe zmieniać Choroszcz na miejsce lepsze do życia, wypoczynku, aktywnego i twórczego spędzania czasu. Dla mnie był to bardzo dobry czas.

Będę pracował w zupełnie innej branży, ale pozostał we mnie duch społecznika i potrzeba działania na rzecz Choroszczy. Nadal jestem prezesem Klubu Sportowego Lambada Choroszcz, co pozwala mi działać w obszarze sportu. Przez ostatnie miesiące brakowało mi bardzo pracy redakcyjnej, którą wcześniej wykonywałem przez ostatnie 7 lat – czas więc to nadrobić.

Praca na rzecz społeczeństwa to szereg działań, które realnie wpływają na rzeczywistość, a chcę by była dobra, przyjazna, zielona, normalna.

Chcemy by był to portal, gdzie znajdzie się miejsce dla każdego. Portal oparty o dziennikarstwo społeczne mieszkańców. Portal, w którym będą poruszane sprawy ważne dla wszystkich mieszkańców. Portal, który będzie budował świadomość obywatelską i pozwalał mieszkańcom na jak najlepszy dostęp do informacji dotyczących ich domu, jakim jest gmina Choroszcz.

Każdy może tworzyć to medium. Horyzonty Choroszczy to portal mieszkańców i miłośników Choroszczy! Zapraszam do współpracy.

Wojciech Jastrzębski

Dodaj komentarz