Poznaj Radnego: Piotr Paweł Dojlida

W celu ułatwiania kontaktu oraz lepszego poznania przez mieszkańców gminy Choroszcz Radnych przygotowaliśmy cykl „Poznaj Radną/ego, czyli 5 pytań do”. Przesłaliśmy je wszystkim Radnym. Minęły już trzy miesiące, w czasie których Radni mieli czas na przesłanie nam odpowiedzi. Kolejną osobą, którą prezentujemy jest Radny Piotr Paweł Dojlida.

Piotr Paweł Dojlida – 57 lat, Radny z Okręgu nr 12 (Część gminy Choroszcz, w skład której wchodzą miejscowości : Turczyn i część miejscowości Klepacze (Akacjowa, Brzozowa, Ciepła, Czaplińska, Dębowa, Gajowa, Grabowa, Jaworowa, Jesionowa, Kasztanowa, Klonowa, Kolejowa, Myśliwska, Nadrzeczna, Niewodnicka, Olchowa, Polna, Promienna, Słoneczna, Sosnowa, Stawowa, Strzelecka, Studzienna, Świerkowa, Wierzbowa, część ulicy Wodociągowej od Nr 1 do 36 i 39A. Emeryt oraz Prezes OSP Klepacze – jeden z najbardziej aktywnych radnych w swoim środowisku, działa na rzecz jednostki OSP Klepacze, organizuje także wydarzenia charytatywne. Piotr Paweł Dojlida jest najbardziej doświadczonym radnym z obecnej kadencji. W 2006, 2010 i 2014 był bezkonkurencyjny w swoim okręgu zdecydowanie deklasując pozostałych rywali – startował wówczas z komitetu KWW Jerzy Ułanowicz Zgoda Współpraca i Rozwój, pełnił wówczas m.in. funkcję Przewodniczącego Rady Miejskiej. W wyborach samorządowych w 2018 roku startował do Rady Powiatu Białostockiego nie uzyskując mandatu. Powrócił do Rady Miejskiej w 2020 roku po rezygnacji Wioletty Kowieskiej – nie było wtedy potrzebne głosowanie gdyż był jedynym kandydatem. Radny Piotr Paweł Dojlida za rok 2021 otrzymał Dietę w wysokości 9107,69 złotych. 

W celu przybliżenia sylwetki Radnego Piotra Pawła Dojlidy wyborcom z jego okręgu oraz wszystkim mieszkańcom gminy Choroszcz przesłaliśmy dwa maile z pytaniami, przedstawiamy poniżej odpowiedzi na zadane pytania:

1. Dlaczego zdecydowała się być Pani Radną?
Brak odpowiedzi.

2. Co motywuje Panią do działania na rzecz mieszkańców swojego okręgu?
Brak odpowiedzi.

3. Z jakim największym problemem mierzyła się Pani jako Radna podczas swojej kadencji?
Brak odpowiedzi.

4. Co uważa Pani za swój największy sukces w pracy Radnej?
Brak odpowiedzi. 

5. Jakie przed Panią stoją jeszcze wyzwania w aktualnej kadencji?
Brak odpowiedzi.


Zachęcamy do kontaktu z Radnymi w ważnych sprawach dotyczących mieszkańców, miasta i gminy Choroszcz. Są oni reprezentantami wyborców i działają w ich imieniu i obronie ich interesów.

Co tydzień będziemy prezentować sylwetki i odpowiedzi Radnych w kolejności Okręgów Wyborczych. Aktualnie o sprawach wspólnych głównie decydują Radni, którzy zostali wybrani by prezentować zdanie i interesy mieszkańców. Niestety część mieszkańców nie jest świadoma i nawet nie wie kto jest reprezentantem ich okręgu, jakim wartościami się kieruje i jakie ma plany.


POZOSTAŁE OPUBLIKOWANE JUŻ SYLWETKI RADNYCH:

BEATA MARLENA JEŻERYS (brak odpowiedzi)

JAN CZARNIECKI (brak odpowiedzi)

JACEK DĄBROWSKI (brak odpowiedzi)

PIOTR WACZYŃSKI (udzielił odpowiedzi)

ADAM KAMIEŃSKI (brak odpowiedzi)

ANNA BARBARA APONOWICZ (brak odpowiedzi)

MARCIN POPŁAWSKI (udzielił odpowiedzi)

GRZEGORZ POPKO (udzielił odpowiedzi)

IRENEUSZ JABŁOŃSKI (brak odpowiedzi)

BARBARA WALESIUK (brak odpowiedzi)

SYLWIA BARBARA WIŚNIEWSKA (brak odpowiedzi)

1 komentarz do “Poznaj Radnego: Piotr Paweł Dojlida”

  1. Ten człowiek wyrządza jedynie szkodę pięknej wsi. Nic dobrego nie wniósł (wystarczy przejechać ulicą kolejową), a wiele zniszczył. Wynajęcie boiska za 1000 zł miesięcznie na 15 lat wiele mówi o gospodarności tego pana.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz