Ewa Zemło w Nie Teatrze – niesamowita wystawa malarstwa i instalacji

W piątek 26 lipca o godz. 19:30 w białostockim Nie Teatrze (Henryka Sienkiewicza 4) odbędzie się wernisaż wystawy Ewy Zemło. Na wystawie będzie można zobaczyć obrazy oraz instalacje z cyklu „Jajo”.

Czemu jajo? Według dawnych mitologii jajko było kolebką całego Wszechświata. Niezależnie od wierzeń jego wymowa symboliczna jest tożsama na całym nieomal świecie. Jest symbolem stworzenia i życia.

Ewa Zemło

Ewa Zemło – malarka i scenografka na co dzień związana z supraskim Teatrem Łątek. Absolwentka Liceum Plastycznego w Supraślu i Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej. Autorka scenografii realizowanych w teatrach w Polsce i za granicą, m.in. Teatrze Dramatycznym w Białymstoku, Teatr Pleciuga w Szczecinie, Divadlo Loutek w Ostravie i Francji. Od lat współtworzy Teatr Łątek Supraśl oraz Teatr Okno kreując warstwę plastyczną spektakli i działań teatralnych. Realizator wielu warsztatów artystycznych i scenograficznych. Uprawia głównie olejne malarstwo sztalugowe. Swoje obrazy i instalacje prezentowała na wystawach zbiorowych i indywidualnych. Stypendystka Marszałka Województwa Podlaskiego.

Strona EWA ZEMŁO MALARSTWO

Dodaj komentarz