Poznaj Radnego… kolejne 5 pytań do… Wiceprzewodniczący Komisji Rewizyjnej Piotr Paweł Dojlida

Minął już ponad rok, odkąd zaprosiliśmy Radne i Radnych do przedstawienia się mieszkańcom i mieszkankom naszej gminy. Zadaliśmy im 5 prostych pytań, na które mogli odpowiedzieć na łamach naszego portalu. Mimo, iż z 15 Radnych odpowiedziało nam tylko 3 wiemy (ze statystyk odwiedzin), że cykl cieszył się dużym zainteresowaniem, większym niż większość naszych publikacji. W związku z tym znów pytamy Radnych, byście mogli poznać lepiej ich i ich plany. Więcej na temat akcji przeczytacie tutaj.

Dzisiaj dwunasta osoba z cyklu: Piotr Paweł Dojlida – Wiceprzewodniczący Komisji Rewizyjnej

Przedstawiamy Wam odpowiedzi Radnego:

1. Jakby Pan chciał aby wyglądała Gmina Choroszcz w 2030 roku?

Brak odpowiedzi

2. Czym dla Pana jest praca Radnego?

Brak odpowiedzi

3. W jaki sposób mieszkańcy mogą się z Panem skontaktować?

Brak odpowiedzi

4. Z czego jest Pan najbardziej dumny w czasie upływającej kadencji?

Brak Odpowiedzi

5. Czy będzie Pan startować w wyborach samorządowych w 2024 roku. A jeśli tak czy nadal do Rady Miejskiej w Choroszczy.

Brak odpowiedzi

Piotr Paweł Dojlida – 58 lat, Radny z Okręgu nr 12 (Część gminy Choroszcz, w skład której wchodzą miejscowości : Turczyn i część miejscowości Klepacze (Akacjowa, Brzozowa, Ciepła, Czaplińska, Dębowa, Gajowa, Grabowa, Jaworowa, Jesionowa, Kasztanowa, Klonowa, Kolejowa, Myśliwska, Nadrzeczna, Niewodnicka, Olchowa, Polna, Promienna, Słoneczna, Sosnowa, Stawowa, Strzelecka, Studzienna, Świerkowa, Wierzbowa, część ulicy Wodociągowej od Nr 1 do 36 i 39A. Emeryt oraz Prezes OSP Klepacze – jeden z najbardziej aktywnych radnych w swoim środowisku, działa na rzecz jednostki OSP Klepacze, organizuje także wydarzenia charytatywne. Piotr Paweł Dojlida jest najbardziej doświadczonym radnym z obecnej kadencji. W 2006, 2010 i 2014 był bezkonkurencyjny w swoim okręgu zdecydowanie deklasując pozostałych rywali – startował wówczas z komitetu KWW Jerzy Ułanowicz Zgoda Współpraca i Rozwój, pełnił wówczas m.in. funkcję Przewodniczącego Rady Miejskiej. W wyborach samorządowych w 2018 roku startował do Rady Powiatu Białostockiego nie uzyskując mandatu. Powrócił do Rady Miejskiej w 2020 roku po rezygnacji Wioletty Kowieskiej – nie było wtedy potrzebne głosowanie gdyż był jedynym kandydatem. Radny Piotr Paweł Dojlida za rok 2022 otrzymał Dietę w wysokości 12650 złotych.

Kolejną osobą, która pojawi się w cyklu będzie radna Anna Barbara Aponowicz – publikacja w piątek 15 grudnia.

Zachęcamy do kontaktu z Radnymi w ważnych sprawach dotyczących mieszkańców, miasta i gminy Choroszcz. Są oni reprezentantami wyborców i działają w ich imieniu i obronie ich interesów.

1 komentarz do “Poznaj Radnego… kolejne 5 pytań do… Wiceprzewodniczący Komisji Rewizyjnej Piotr Paweł Dojlida”

  1. Działa niegospodarnie i na niekorzyść mieszkańców klepacz. Oprócz tego chamski, prosty człowiek, który ma problemy z słuchaniem swoich wyborców. Ale już niedługo kolejne wybory – oby ludzie przejrzeli na oczy. Wystarczy wjechać na ulicę Kolejową.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz