Zostań wolontariuszem Orkiestry – ruszyła rejestracja

Ruszyła rejestracja wolontariuszy na 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku tysiące wolontariuszy wyjdzie na ulice miast i miasteczek by kwestować na rzecz Wszystkich – Małych i Dużych. Środki zebrane podczas zbiórki w 2023 roku mają być przeznaczone na walkę z sepsą. Odbędzie się on w niedzielę 29 stycznia 2023 roku.

Koordynacją działań wolontariuszy zajmują się lokalne sztaby rozsiane po całym świecie. Od wielu lat w Choroszczy działa sztab, który znajduje się w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy. Był on prowadzony między innymi przez Monikę Tekielską-Chmielewską i Przemysława Waczyńskiego. Aktualnie od ponad 5 lat za działania sztabu odpowiada Adam Kamieński – Radny Rady Miejskiej w Choroszczy, pracownik Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy. Z roku na rok Choroszczanie są hojniejsi wspierając potrzebujących. Do wsparcia włączają się coraz to nowe osoby i organizacje.

Osoby, które chcą zostać wolontariuszem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mogą to zrobić rejestrując się przez internet. Wystarczy założyć konto wolontariusza na specjalnej platformie i wybrać sztab, na którego terenie chce się kwestować. Choroszczański sztab nosi numer 3822. Platforma do rejestracji znajduje się tutaj.

Działania choroszczańskiej Orkiestry można śledzić na stronie Sztabu (tutaj). W razie pytań zachęcamy do kontaktu pod numerem telefonu 791 696 160 oraz na maila sztabchoroszcz@gmail.com.

Zachęcamy do włączenia się do akcji, która od wielu lat wspiera Polskie szpitale.

Dodaj komentarz