„Zostań mecenasem galerii” – do kupienia prace choroszczańskich Artystek

Obrazy trzech choroszczańskich artystek będzie można nabyć podczas aukcji, która odbędzie się w piątek 17 lutego 2023 roku w Galerii Marchand o godzinie 18:00. Aukcje odbywają się w ramach finisażu wystawy „Zostań mecenasem galerii”. Znajdują się na niej obrazy artystów związanych z niezależną białostocką galerią sztuki Marchand. Środki ze sprzedaży zostaną przeznaczone w całości na utrzymanie galerii. Cena wywoławcza każdej z prac wynosi 500 zł.

Wśród prac, które można nabyć znalazły się 4 obrazy artystek związanych z Choroszczą. Podczas finisażu będzie można nabyć dwa obrazy Alicji Szkil oraz po jednym Eweliny Ramatowskiej i Darii Ostrowskiej. Obrazy można oglądać na wystawie od od wtorku (14.02) do piątku (17.02) w godzinach 12.00-17.00 w Galerii Marchand (ul. Kilińskiego 12, Białystok)

Zachęcamy do udziału w aukcji oraz nabywania prac choroszczańskich artystek i artystów. Inwestycja w dzieła sztuki do dobry sposób na lokowanie kapitału. Inwestując w lokalną sztukę dodatkowo wspiera się miejscowych artystów, w tym wypadku niezależną galerię Marchand, która skupia artystów plastyków z Białostocczyzny.

Alicja Szkil pochodzi z Dukli w woj. podkarpackim, a od 1999 roku mieszka i tworzy na Podlasiu. Uczęszczała do Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. T. Brzozowskiego w Miejscu Piastowym. Dyplom z malarstwa uzyskała w 1997 r. na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie pod kierunkiem prof. Adama Styki. W 2018 roku została członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków – Polska Sztuka Użytkowa. Od kilku lat bierze udział w cyklicznych wystawach zbiorowych grupy artystycznej „Tworzywo 96″ w Lublinie oraz w licznych wystawach zbiorowych w Galerii Sztuki Marchand w Białymstoku. Inspiracje czerpie głównie z natury, która jest źródłem jej nieustannych poszukiwań.”

Strona autorki na Facebooku: Alicja Szkil – Obrazy.

Ewelina Ramotowska jest rodowitą Podlasianką, mieszka i tworzy w Choroszczy. Z wykształcenia jest pedagogiem, filologiem i arteterapeutką. W 2021 roku ukończyła podyplomowo Malarstwo w Instytucie Sztuk Pięknych na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Jest współtwórczynią galerii w centrum kultury w swoim rodzinnym mieście oraz współautorką projektu „Ucieczka z szuflady” zrzeszającego aktywnych twórców z gminy. Członkini grupy artystycznej „1/14” absolwentów Wydziału Artystycznego UMCSu, od niedawna związana z białostocką niezależną galerią Marchand. Jest czynną arteterapeutką propagującą, szczególnie wśród młodzieży, sztukę oraz jej terapeutyczne działanie. Swoje obrazy prezentowała w Warszawie, Podlaskim Instytucie Kultury w Białymstoku oraz w swoim rodzinnym mieście.

Strona autorki na Facebooku Ewel Ram malarstwo

Daria Alicja Ostrowska artystka mieszkająca i tworząca w Choroszczy urodziła się 12 sierpnia 1986 roku w Lidzbarku Warmińskim. Jest absolwentką Państwowego Liceum plastycznego w Olsztynie na kierunku ceramiki artystycznej oraz Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Dyplom uzyskała z malarstwa. W swoim dorobku ma uczestnictwo w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych. Jej prace można było podziwiać między innymi w białostockiej Galerii Marszand, warszawskiej Żywej Galerii Stalowej, grodzieńskiej Galerii U Majstra (Białoruś), choroszczańskiej Galerii w Centrum Kultury czy w ramach Project Art. Gallery w takich miastach jak Warszawa i Poznań. Była też uczestniczką targów sztuki Art Fresh Festiwal organizowanych przez American Friends of Warsow. Jej prace znajdują się kolekcjach prywatnych w całej Polsce.

Strona autorki na Facebooku Malarstwo Daria Ostrowska

fot. Galeria Marchand

Obrazy „Wenecja 2021” oraz „Taniec deszczu” Alicji Szkil
Obraz „Moje Podlasie” Eweliny Ramatowskiej
Obraz „Pamiętaj” Darii Ostrowskiej

Dodaj komentarz