Zostań Honorowym Dawcą Krwi!

Czy wiesz, że jednym z najpiękniejszych gestów, jakie możesz zrobić, jest oddanie krwi? Krew to życie, a Ty możesz uratować czyjeś życie, dzieląc się swoją krwią. Nie musisz być bohaterem, wystarczy, że masz dobre serce i chęć pomocy.

Oddawanie krwi jest bezpieczne, szybkie i proste. Co więcej, oddając krew, dbasz też o swoje zdrowie, ponieważ regularnie sprawdzasz swój poziom hemoglobiny, ciśnienie i grupę krwi.

Aby zostać Honorowym Dawcą Krwi, wystarczy, że masz ukończone 18 lat, ważysz co najmniej 50 kg i nie masz przeciwwskazań zdrowotnych. Możesz zgłosić się do najbliższego punktu krwiodawstwa lub do krwiobusu podczas akcji wyjazdowych. Tam dowiesz się wszystkiego, co potrzebujesz wiedzieć, i zostaniesz przyjęty przez miłą i profesjonalną obsługę.

My członkowie redakcji od kilkunastu lat jesteśmy Honorowymi Dawcami Krwi. Nie zwlekaj, zrób coś dobrego dla siebie i dla innych. Zostań Honorowym Dawcą Krwi i dołącz do grona ludzi, którzy ratują życie. Pamiętaj, że krew jest niezastąpiona i nie można jej wyprodukować sztucznie. Ty możesz być tym, kto zrobi różnicę. Zostań Honorowym Dawcą Krwi już dziś! – Wojciech Jastrzębski i Przemek Waczyński

Poniżej plan przyjazdu krwiobusa do Choroszczy na 2024 rok ale krew możecie również oddać w RCKiK w Białymstoku przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 23 w Białymstoku lub na innych wyjazdowych akcjach. Krwiobus będzie na placu Brodowicza w Choroszczy w godzinach 9-13 w poniższych terminach (oprócz sierpnia i września):

4 lutego, 3 marca, 7 kwietnia, 5 maja, 2 czerwca, 7 lipca, 4 sierpnia (11.00 – 16.00 na Jarmarku Dominikańskim)* 1 września (11.00 – 16.00 na Dniu Ogórka)* 6 października, 3 listopada, 1 grudnia

 

Dodaj komentarz