„Zniew-online” – performatywny spektakl w Wasilkowa

Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z teatrem, które odbędzie się w czwartek 16 maja o godz. 19:00 w Sali Widowiskowej Przedszkola Słoneczne przy ul. Polnej 1/4c w Wasilkowie. Wydarzenie odbywa się w ramach Dni Wasilkowa, będących cyklem wydarzeń kulturalno-rozrywkowych skierowanych do mieszkańców gminy Wasilków jak również gmin ościennych. Impreza ma na celu zintegrowanie lokalnej społeczności, podkreślenie podlaskiej kultury, wartości rodzinnych oraz zaproszenie do wspólnego spędzania czasu. Bilety na spektakli „Zniew-online” w cenie 15 zł dostępne na stronie za pośrednictwem formularza.

Tytuł „Zniew-online” to gra słów, mieszanka performance’u z teatrem i grami fabularnymi. Większość z nas dzisiaj jest zagubiona w odmętach świata wirtualnego. Mówią, że jeśli jesteś z nim zaprzyjaźniony, wówczas możesz się zgubić w otaczającej Cię rzeczywistości. A co jeśli go w ogóle nie znasz? To dobrze, czy też źle? Na to pytanie teraz nie odpowiemy. Mówiąc wprost i bardzo ogólnie, będzie to zabawa kontrolowana. Wpływ na przebieg akcji jest tylko i wyłącznie po Twojej stronie.

Scenariusz, reżyseria, muzyka – Patryk Ołdziejewski

Obsada – Mateusz Sacharzewski, Patryk Ołdziejewski

Spektakl wyprodukowany w ramach pierwszego Podlaskiego Nerd Festu w Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego.

Patryk Ołdziejewski – aktor Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku.  W 2016 roku ukończył Akademie Teatralną w Warszawie, Filia w  Białymstoku. Po za aktorstwem spełnia się jako muzyk, kompozytor. Tworzy muzykę do spektakli  teatralnych oraz do ogólnodostępnej przestrzeni. Prowadzi grupę Spider Demon Massacre, która tworzy spektakle muzyczne oraz koncerty z wykorzystaniem twórczości Stanisława Ignacego Witkiewicza. Działa na szerokim polu edukacyjnym. Prowadzi warsztaty teatralne dla dzieci, młodzieży, dorosłych i nauczycieli. Pisze scenariusze oraz  reżyseruje przedstawienia teatralne i widowiska.

Mateusz Sacharzewski – absolwent Akademii Teatralnej Im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie ( wydział Aktorski- 2006-2010), mgr. sztuki, Założyciel oraz reżyser w Teatrze The M.A.S.K. w Bielsku Podlaskim (od 2012 roku), Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Boćkach (od 2020 oku), Aktor teatralny oraz małego i dużego ekranu, aktor dubbingowy. Od 2012 roku prowadzi warsztaty teatralne dla młodzieży w wieku 12-18 lat, z którą zrealizował około 50 spektakli.  Prowadzony przez niego teatr  podróżuje po całym kraju osiągając wiele sukcesów zespołowych oraz indywidualnych- nagrody aktorskie i  reżyserskie. Prowadził warsztaty oraz  zajęcia w różnych miejscach w Polsce,  z różnymi grupami wiekowymi.

mat. pras. org.

Dodaj komentarz