Zmieniły się Okręgi Wyborcze w Gminie Choroszcz

Wielkimi krokami zbliżają się tegoroczne Wybory Samorządowe, gdzie będziemy wybierać Burmistrza Choroszczy oraz Radnych: Rady Miejskiej, Rady Powiatu i Sejmiku Województwa. Przedstawiamy istotnie zmiany w podziale okręgów wyborczych w Gminie Choroszcz. Radnych Rady Miejskiej będzie bez zmian 15-stu, gdyż to jest liczba radnych przewidziana dla gmin o wielkości do 20 tysięcy mieszkańców.

Komisarz Wyborczy w Białymstoku I postanowieniem nr 312/2023 z dnia 29 grudnia 2023 dokonał zmian w podziale Gminy Choroszcz na okręgi wyborcze. 

Zasadniczą kwestią jest wyłączenie miejscowości Porosły jako oddzielny i samodzielny okręg wyborczy, który oznaczony został numerem 5. Porosły wcześniej były w okręgu numer 9 w skład, którego wchodziły jeszcze Łyski, Jeroniki i Porosły-Kolonia.

Numer 5 nosił wcześniej okręg wyborczy, w skład którego wchodziła ulica Powstania Styczniowego numery 3-23 (nieparzyste), 20B, 26 i 26B oraz bloki 8A, 8B, 14, 16, 18, 20, 20A, 22 i 24, które teraz zostały włączone do okręgu numer 4, który dotychczas obejmował ulicę Słowackiego oraz bloki 4A, 6, 6A, 6B, 6C i 8 przy ulicy Powstania Styczniowego. 

Pełna lista ulic w Choroszczy i miejscowości w Gminie Choroszcz znajduje się na postanowieniu Komisarza Wyborczego poniżej:

Dodaj komentarz