Zmarł Jerzy Tomzik – pedagog, animator, kierownik choroszczańskich Rytmów Czasu

Dnia 8 grudnia 2023 roku dotarła do nas smutna wiadomość. W wieku 85 lat zmarł Jerzy Tomzik, pedagog, muzyk, animator kultury i organizator wielu przedsięwzięć, instruktor śpiewu, założyciel i kierownik choroszczańskiego zespołu Rytmy Czasu. Współpracował między innymi z Łucją Prus i Hanką Bielecką. Spod jego ręki wyszło wielu utalentowanych twórców, którzy dziś pracują w teatrach w Szczecinie, Toruniu, Gdańsku, Gdyni. Są wśród nich laureaci konkursu w Opolu, czy Fryderyków.

W Choroszczy Jerzy Tomzik od 20 lat kształcił młodzież i dorosłych. Na początku w Chórze Miejskim, który się przekształcił w zespół Rytmy Czasu. Nauczył śpiewu wiele osób, które przez 20 lat brały udział zajęciach. Był to wyjątkowy instruktor, który poza kształceniem muzycznym organizował koncerty i wydawał płyty. Jego wkład w choroszczańską kulturę jest nieoceniony.

Zespół wokalny Rytmy Czasu (dawniej: Chór Miejski w Choroszczy) powstał w 2003 roku. W jego skład wchodzą dzieci oraz młodzież. Zespół koncertował podczas wydarzeń w Gminie Choroszcz. Występował również na scenach zagranicznych. Koncertował na Jazz festiwalu w Grodnie oraz w Domu Kultury Polskiej w Wilnie, gdzie wedle opinii zespołu i Jerzego Tomzika zagrał swój najlepszy koncert w historii.

Dla naszej redakcji to wieloletni współpracownik, z którym mieliśmy okazje pracować przy niejednym projekcie artystycznym.

Dla wszystkich bliskich Pana Jerzego oraz osób, które miały możliwość od niego się uczyć składamy najszczersze wyrazy współczucia.

Gdy będzie znany termin ceremonii pogrzebowej wstawimy o tym informację na naszej stronie.

 

Dodaj komentarz