Zażegnamy śmieciowy problem?

Na terenie naszej Gminy jakis czas temu powstała ciekawa, proekoogiczna inicjatywa, a mianowicie Kolektyw „Nagle nad Narwią”. Warto byśmy polubili rozkręcającą się stronę inicjatywy na Facebooku, bo możemy tam znaleźć wiele cennych informacji i ofert wsparcia własnych proekologicznych działań. Osią działalności kolektywu jest dbanie o dorzecze Narwi na wysokości Pańk i okolic. Już po raz kolejny wszyscy ludzie wrażliwi na przyrodnicze dobro wspólne są zaproszeni do wspólnego sprzątania okolic rzeki i – tym razem – również na integracyjną potańcówkę dla chętnych właśnie w Pańkach.

Akcja odbędzie się w niedzielę 8 maja od godz. 15:00, gdyż o tej porze jest zbiórka chętnych pod remizą w Pańkach. Można też dołączyć później. Organizator zapewnia worki i rękawiczki, a po pracy jedzenie, muzykę na żywo i miejsce na potańcówkę w wiejskiej remizie.

Kolektyw Nagle nad Narwią dąży do integracji mieszkańców nadnarwiańskich gmin wokół wartości, jaką jest jedna z niewielu wciąż dzikich, nieuregulowanych rzek jaką jest Narew i otaczająca ją wyjątkowa przyroda. O korzyściach oraz o postępujących zagrożeniach najlepiej wiedzą sami mieszkańcy dlatego zjednoczyli się w ochronie najbliższego środowiska. Jedną z inicjatyw Kolektywu jest coroczne sprzątanie okolic rzeki. Kolektyw zaprasza do udziału w swoich wydarzeniach, wymiany spostrzeżeń i dzielenia się pomysłami.

Dodaj komentarz