Zanurz się w języku angielskim: dzieci

Nazywam się Justyna Kropiewnicka jestem mamą Michasia, żoną oraz właścicielką szkoły języka angielskiego ReadySteadyEnglish w Choroszczy gdzie prowadzimy kursy języka dla dzieci od 4. r.ż metodą TPR i Cambridge oraz jesteśmy akredytowaną placówką pracującą ogólnopolską metodą Funtown dla kursantów w wieku 7-12 lat, zajmujemy się też kursami dla młodzieży i dorosłych. Mamy również w ofercie cykliczne imprezy oraz tematyczno-warsztatowe urodziny.

Dzisiaj skupmy się na dzieciach…

            Co możesz zrobić aby ‘zanurzyć’ swoje dziecko w języku angielskim? Jak możesz je ‘osłuchać’ ? Odpowiedź jest bardzo prosta – jeśli czytaliście mój poprzedni tekst. Pomocą służy Youtube – to właśnie jemu w dużej mierze poświęcę uwagę.

Aczkolwiek po kolei… Przede wszystkim najlepiej ‘zapoznanie’ z językiem u dziecka rozpocząć od najmłodszych lat, ponieważ ono angażuje się całym sobą i wczuwa się w mig. Ja jestem wychowana na ‘Ulicy Sezamkowej’. Dzięki temu, że namiętnie ją oglądałam jako kilkulatka – nie miałam żadnych problemów z językiem angielskim. Wszystko szybko wchodziło mi do głowy i składało się w całość – innymi słowy: Angielski język – prosty język. Jedynie na studiach było chwilowe zachwianie…

Możesz teraz zadać pytanie od kiedy zacząć? Moim zdaniem od kiedy zacznie mówić – opisuję tutaj swojego syna, który skończył trzy lata. Dzieciak w tej chwili woli angielskie bajki od polskich. Czemu? To proste – angielski jest prostszy w wymowie i bardziej plastyczny dla narządów mowy. Gdy idziemy do żłobka on musi się zatrzymać, powiedzieć mi wszystkie kolory aut na parkingu po angielsku, koszy na śmieci i że jedzie green school bus a powinien być yellow school bus.

Można zacząć ‘oswajanie’ z językiem nawet wcześniej, ale nie będziesz słyszeć rezultatów. Aczkolwiek wtedy ty mu mówisz a ono pokazuje paluszkiem co trzeba.

 Tylko pamiętaj wszystko musi mieć swój umiar – jeśli widzisz, że twoje dziecko nie czuje się dobrze w językach – nie męcz go za bardzo, bo zniechęcisz na amen. Mój mały może godzinami słuchać angielskiego, a Twój dwie minuty – jednak jest jedna niepodważalna prawda – każde z naszych dzieci spotka się z językiem angielskim. A propos mamy czas matur i egzaminów – 92% maturzystów zdawało język angielski!

Ok, teraz konkrety:

 Absolutnym numerem jeden w rankingu na język angielski dla maluchów jest Blippi Blippi – Educational Videos for Kids – YouTube – Amerykanin, który w salach zabaw i w różnych innych miejscach uczy języka angielskiego. Dla nas dorosłych może się wydawać, że gość ma kuku – ale jest  fenomenalny w tym co robi i mogę go polecić całym sercem – mój mały ogląda go z otwartą buzią. Blippi przebił ‘Psi Patrol’ i wszystkie bajki.

Blippi nadaje się też dla starszaków – w mojej szkole angielskiego czwartoklasiści są nim zachwyceni!

Handyman Hal – YouTube – to też Amerykanin, ale on robi filmiki w myjni samochodowej, kosi trawę, jeździ pojazdem, który gładzi lodowisko, opowiada o śmieciarce. Jednym słowem przedstawia zaawansowane słownictwo w bardzo przystępny sposób. Twoje dziecko będzie znało nazwę szczotek w myjni samochodowej w języku angielskim

Kolejna to Best Educational Videos for Kids and Toddlers – YouTube – nauka kolorów, liczb, alfabetu na pojazdach, lodach i zabawkach dziecięcych.

Coś dla starszych: w formie piosenek The Singing Walrus – English Songs For Kids – YouTube – jest wszystko od alfabetu po frazy i zwroty w języku angielskim.

Podstawy gramatyki – Dave’s Very, Very, Very Beginner ESL Lessons – YouTube – troszkę monotonne, ale podstawy w języku angielskim są najważniejsze więc to bardzo dobrze, że wszystko jest wytłumaczone powoli.

            Znasz język angielski? Czytaj swojemu dziecku! – obecnie na rynku jest wiele pozycji tzw. Readers’sów dla dzieci wraz z płytą lub kodami QR. Poszukaj ich w bibliotekach publicznych albo kup na własną rękę,  lub przyjdź do mojej szkoły – obecnie mamy kilka pozycji do wypożyczenia i będziemy rozwijać naszą szkolną biblioteczkę.

Oczywiście zapraszam na kurs języka angielskiego metodą Funtown dla dzieci od 7-12 lat oraz Funtown Junior dla dzieci 3-6 lat.

 Ponadto 27. maja w godzinach 16.00 -19.00 wraz z Outletem Malucha organizujemy Dzień Otwarty pod naszą szkołą na ulicy Powstania Styczniowego 10. Będą zajęcia pokazowe dla obydwu metod Funtown, animacje i zabawy dla dzieci, a Outlet Malucha przygotuje super – gadżety i mega – rabaty na ten dzień. Wstęp wolny!

Cudowności!

Justyna Kropiewnicka

Dodaj komentarz