XXVIII EthnoFestiwal Czeremcha Wielu Kultur i Narodów

Od 21 do 23 lipca 2023  Czeremcha (woj. podlaskie) już po raz dwudziesty ósmy będzie gościła fanów folku z całej Polski. Przez kolejne lata Festiwal zdobył uznanie widzów i wykonawców. Jest  jednym z najlepszych imprez folkowych w Polsce, a jedynym tego typu na Podlasiu. Tym razem, w Czeremsze zaprezentuje się 11 zespołów muzycznych z Polski i z zagranicy.

Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Miłośników Kultury Ludowej i Gminny Ośrodek Kultury w Czeremsze, a gospodarzem znany w Polsce zespół folkowy Czeremszyna.  EthnoFestiwal Czeremcha, to nie tylko koncerty zespołów i pokazy sztuki ludowej, to także spektakle,  warsztaty rękodzielnicze ,muzyczne, kulinarne, wystawy, pokazy filmów, przegląd muzykujących na harmonijkach ustnych. Po raz  osiemnasty w  historii Festiwalu odbędzie się konkurs kulinarny na potrawę regionalną z udziałem znanych polskich kucharzy   Giena Mientkiewicza, Anety i Jana Kuroniów, Barbara Stareckiej i Zbyszka Kmiecia.

W tegorocznej edycji zagrają m.in. CZEREMSZYNA (Polska), HORYNA (Ukraina),
GG GULAYGOROD (Ukraina), WITEK MUZYK ULICY (Polska), GÓBÉ (Węgry)
CHUDOBA (Polska), ORKIESTRA ŚW. MIKOŁAJA (Polska), DREWUTNIA (Polska),
MICHALOVE (Polska)

Imprezy towarzyszące m.in.:

Wystawa fotograficzna „Podlasie w obiektywie”,
Spotkanie autorskie z Wojciechem Koronkiewiczem i Urszulą Arter – promocja książek „Nie zbiera się jabłek z tego sadu. Podróż do grobów, duchów i ukrytych skarbów Podlasia”, „Pływające krowy, czyli zdrowo zakręconego Podlasia i nie mniej zakręconej Suwalszczyzny część druga.
Pokaz filmów „W świecie dźwięku południowych Indii” , „Baulowie i Sadhu”,
spotkanie autorskie Elżbieta Dziuk-Renik i Krzysztof Renik
Spektakl teatralny „Pieśni Rzeki” z muzyką na żywo w wykonaniu Anny Brody
Spotkanie autorskie z Iwoną Zajfryd promocja książki „Śladami szeptów”
IX Przegląd Muzykujących na Harmonijkach Ustnych

Wstęp na wszystkie wydarzenia bezpłatny. Więcej na stronie festiwalu (tutaj).

mat. organizatora

Dodaj komentarz