XXIII Tykocińska Biesiada Miodowa

Już po raz 23. w Tykocinie wielkie święto miodu! W weekend 20-21 sierpnia na placu Czarnieckiego i ul. Złotej na odwiedzających czekać będą liczne kramy z miodem, wyrobami pszczelarskimi oraz rzemiosłem ludowym i potrawami regionalnymi.
 
W sobotę targ będzie czynny od 10:00 do 22:00, w niedzielę od 9:00 do 17:00. Oprócz miodowej uczty dla podniebienia odbędą się takie atrakcje jak koncerty zespołów ludowych z Kapelą Braci Rejwów (w niedzielę od 14:00) i zespołem Kolej na Łapianki (w sobotę od 19:00) na czele. Sobotni wieczór to również czas zabawy z DJ-em. Niedzielny blok koncertów rozpocznie występ Orkiestry Dętej Tykocin.
 
Na uczestników czekają warsztaty: garncarskie, tworzenia oryginalnych podlaskich krajek, wieńców dożynkowych oraz tańców ludowych. Nie zabraknie spotkań z rekonstruktorami z Chorągwi Komputowej Stefana Czarnieckiego. Najmłodszych uczestników przywita strefa zabaw oraz łakocie według przepisów z czterech stron świata. Znajdziemy na straganach potrawy polskie, litewskie, żydowskie, tatarskie, tureckie i ukraińskie.
 
Gościem honorowym imprezy będzie wydawnictwo Paśny Buriat publikujące liczne książki reportażowe o podlaskiej tematyce.
 
Szachiści będą mogli wziąć udział w wielkim turnieju, który odbędzie się w sobotę w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Tykocinie – imprezę towarzysząca 23. Tykocińskiej Biesiadzie Miodowej.
Zapraszamy do Tykocina!
 
Przedostatni weekend sierpnia (20-21 sierpnia 2022 roku) to czas 23. Tykocińskiej Biesiadzie Miodowej – najsłodszej imprezy roku!
 
źródło: tekst i graf. FB Port Kultury Tykocin
 
Więcej o Biesiadzie Miodowej oraz dlaczego warto wybrać się do Tykocina opowiada Wojciech Jan Cymbalisty (link do audycji tutaj)
 

Dodaj komentarz