XVII Spartakiada Samorządowa w Gródku

Już po raz 17. samorządowcy z powiatu białostockiego rywalizowali w Spartakiadzie. Tegoroczne zawody odbyły się w Zarzeczanach koło Gródka.

W rywalizacji nad zalewem w Gródku (27.05.2022 r.) pod przerwie spowodowanej pandemią wzięło udział 10 drużyn – przedstawiciele dziewięciu gmin i reprezentacja Starostwa Powiatowego w Białymstoku. W sumie na starcie stanęło blisko 220 samorządowców – sportowców. Zawodnicy mogli wystartować w kilku dyscyplinach, takich jak m.in. piłka nożna, lekkoatletyka czy siatkówka plażowa, a także w szeregu konkurencji w ramach tzw. bloku rekreacyjnego. 

Ostatecznie w klasyfikacji drużynowej zwyciężyła reprezentacja gminy Gródek (powtórzyła sukces z 2019 r.), drugie miejsce zajęła gmina Choroszcz a trzecie Michałowo. Na czwartym miejscu uplasowała się gmina Supraśl, piątym Zawady, szóstym gmina Tykocin, siódmym gmina Zabłudów, ósmym Dobrzyniewo Duże, dziewiątym gmina Wasilków, dziesiątkę zamknęła drużyna Starostwa Powiatowego. 

Powiatowa Spartakiada Samorządowa organizowana jest w celu popularyzacji i rozwoju kultury fizycznej wśród radnych, pracowników samorządowych i mieszkańców. To także okazja do integracji między samorządami. Tegoroczna edycja odbyła się 27 maja – w Dniu Samorządu Terytorialnego.

Głównym celem spartakiady jest integracja między samorządami. Po zmaganiach sportowych samorządowcy integrują się, wymieniają się doświadczeniami podczas tradycyjnego obiadu organizowanego przez gospodarzy spartakiady. Gmina Choroszcz jako jedyna drużyna nie została na spotkaniu i postanowiła wbrew zwyczajowy świętować we własnym gronie w Zaczerlanach.

Źródło i zdjęcia: Powiat Białostocki

Dodaj komentarz