Wywieś Flagę na Święto Niepodległości

Dnia 11 listotopada wypada Narodowe Święto Niepodległości. Tego dnia świętujemy odzyskanie niepodległości po 123. latach zaboru. Jest to dobra okazja do prezentacji swoich postaw patriotycznych i miłości do ojczyzny. Wyrazem tego może być wywieszenie flagi polski na domu, balkonie lub w oknie. Zachęcamy do tej formy uczczenia dnia niepodległości. Niech Gmina Choroszcz mieni się tego dnia w Biało-Czerwonych barwach.

Jak i kiedy wieszać flagę Polski?

Przypominamy, że zgodnie z przepisami flaga Polski może być wywieszona przez cały rok. Najważniesze jest okazanie szacunku dla flagi, która składa się z barw narodowych Rzeczpospolitej Polski. Flaga nie może być podarta i brudna.

Flaga Polski znajdująca się na maszcie lub drzewcu powinna być przytwierdzona pionowo do podłoża lub odchylona od ściany pod kątem 45 stopni. Jeżeli wieszamy dwie flagi np. oprócz flagi Polski flagę miasta lub innego kraju, wówczas flaga Polski zawsze musi być po lewej stronie. Jeżeli flaga jest w towarzystwie dwóch innych flag, wówczas powinna być pośrodku. Jeżeli wywieszamy flagę, w sposób w który skierowana jest do dołu kolor biały zawsze musi być z lewej strony.

Biało-czerwona Gmina Choroszcz

Zachęcamy Was do dzielenia się zdjęciami flag na swoich domach, balkonach i w oknach w poście przekierowującym do tego artykułu, który znajduje się na Horyzontowym Facebooku. Jeżeli nie macie Facebooka wyślijcie nam zdjęcie na naszego maila redakcja@horyzontychoroszczy.pl. Umieścimy je za Was.

Dodaj komentarz