Wywiad z prezesem oraz trenerem Narwi Choroszcz

Za tydzień startuje nowy sezon Podlaskiej A-klasy. Z tej okazji zadaliśmy kilka pytań dla prezesa Narwi Choroszcz Krzysztofa Gryga i dla trenera drużyny seniorów Marcina Strzelińskiego. 

1. Jaki cel jest dla drużyny seniorów na nadchodzący sezon A-klasy.

Krzysztof Gryg: Podejrzewam, że każda drużyna grająca w „Serie A” stawia sobie za cel awans. Gramy w najniższej klasie rozgrywkowej na Podlasiu, stąd cel nie może być inny. Wiele drużyn chciało by pójść wyżej, ale to sezon zweryfikuje kto będzie najmocniejszy w naszej grupie.

2. Skąd pomysł na trenera Marcina Strzelińskiego? Czym trener przekonał Zarząd?

Krzysztof Gryg: Po podjęciu przez Zarząd decyzji o zmianie trenera, zaczęliśmy skanować rynek trenerów na Podlasiu. W orbicie naszych zainteresowań było pare nazwisk, odbyliśmy kilka rozmów. Ostatecznie z dostępnych na ten moment trenerów Marcin Strzeliński naszym zdaniem jest najlepszą opcją dla Narwi. Jest to osoba z dużym doświadczeniem zawodniczym oraz trenerskim. Posiada dobry warsztat, jest spokojny i poukładany w swoim fachu. Ma także umiejętności nawiązywania dobrych relacji z zawodnikami.

3. Czy kadra klubu jest już zamknięta? Jeśli tak to proszę o listę zawodników na nowy sezon.

Krzysztof Gryg: Kadra jest już praktycznie zamknięta. Dopinamy jeszcze przyjście do naszego zespołu 2 zawodników, liczę że nam się to uda . Do kadry zespołu seniorów będziemy także chcieli sukcesywnie włączyć kilku chłopaków z naszej grupy młodzieżowej Juniorów, którzy mam nadzieję będą z czasem stanowić o sile zespołu seniorów naszego klubu.

Kadra: 1. Rafał Dołęgowski 2. Kamil Wojdołowicz 3. Rafał Lenczewski 4. Bartłomiej Silwonik 5. Paweł Chańko 6. Łukasz Perko 7. Adrian Perkowski 8. Norbert Wiński 9. Kacper Kużel 10. Mateusz Harasimczuk 11. Grzegorz Kożuszkiewicz 12. Krystian Sokół 13. Robert Krysztopik 14. Marcin Krysztopik 15. Wojciech Brzeziński 16. Jakub Ciborowski 17. Kacper Jaroszewicz 18. Kamil Żyliński 19. Łukasz Wirżyński 20. Rafał Żero 21. Tomasz Sawicki 22. Mateusz Szymaniuk 23. Pieczywek Grzegorz 24. Filip Roszkowski 25. Adrian Silwonik 

4. Proszę o podanie wyników wszystkich meczów kontrolnych

Wyniki sparingów: Pionier Brańsk – Narew Choroszcz 0-6, KS Wasilków – Narew Choroszcz 10-0, Narew Choroszcz – Puszcza Hajnówka 3-2, Narew Choroszcz – Supraślanka Supraśl 0-0, Narew Choroszcz – Włókniarz Białystok 0-1, Narew Choroszcz – Ks Sokoły 4-4

 


1. Jaki cel stawia trener przed zawodnikami w nadchodzącym sezonie?

Marcin Strzeliński: Są dwa cele, krótkofalowy i długofalowy. Zawodnicy mają realizować cel krótkofalowy, czyli prezentować się jak najlepiej w każdym najbliższym meczu. Koncentrujemy się i pracujemy w tygodniu po to aby uzyskać zdobycz punktową w weekend. Cel długofalowy to wprowadzać do kadry seniorskiej miejscową młodzież. Ale to już jest zadanie dla mnie i trenerów grup młodzieżowych w Narwi.

2. Jaki zawodnik lub zawodnicy wyróżniali się w okresie przygotowawczym?

Marcin Strzeliński: Muszę przyznać, że jestem bardzo pozytywnie zaskoczony poziomem piłkarskim jaki prezentują zawodnicy. Przez cały okres mojej pracy wszyscy wykazywali się pracowitością i zaangażowaniem, a to jest dla mnie najważniejsze. Każda drużyna potrzebuje swojego lidera a ja chciałbym aby taką rolę w drużynie pełnił Łukasz Wirżyński. Według mnie ma wszelkie atuty, aby być naszym kluczowym zawodnikiem.

3. Czy drużyna seniorów potrzebuje jeszcze jakiś wzmocnień? Jeśli tak to na jakich pozycjach?

Marcin Strzeliński: Kadrę mamy skompletowaną. Natomiast jakby ktoś z wolnych zawodników chciałby spróbować swoich sił i potrenować na rewelacyjnej płycie boiska w Choroszczy to zapraszam 🙂

4. Czy trener współpracował lub występował kiedyś na boisku z którymś zawodników z Narwi?

Marcin Strzeliński: Tak. W zespołach juniorski oraz seniorskich grałem z Grześkiem Pieczywkiem. Cieszę się że się spotkaliśmy po tylu latach i liczę na jego pomoc i doświadczenie zarówno na boisku jak i poza nim.

5. Czy trener kiedyś jako zawodnik zagrał w meczu przeciwko Narwi lub miał okazję zagrać na Stadionie Miejskim w Choroszczy?

Marcin Strzeliński: Szczerze mówiąc to nie pamiętam abym grał na stadionie w Choroszczy jako zawodnik. Ale na pewno grałem tutaj mecze jako trener zespołów młodzieżowych i zawsze byłem pod olbrzymim wrażeniem warunków jakie młodzi zawodnicy Narwi mają stworzone do treningu.

 


Dziękujemy za odpowiedzi i życzymy powodzenia w nadchodzącym sezonie A-klasy!

1 komentarz do “Wywiad z prezesem oraz trenerem Narwi Choroszcz”

Dodaj komentarz