Wystawa fotografii Jerzego Fedorowicza

W czwartek 15 grudnia o godzinie 18:00 w Miejsko-Gminnym Centrym Kultury i Sportu w Choroszczy odbędzie się otwarcie wystawy „Fedorowicz – fotografie”. Wystawę można będzie oglądać do 13 stycznia.

Jerzy Fedorowicz zawsze poszukiwał w swoich pracach czegoś niewidzialnego, sakralnego i w pewien sposób ponadczasowego. Piękno było dla niego tożsame z pojęciem natury, przyrody, która nas otacza. W ciągu swojego życia zajmował się różnymi rodzajami fotografii, ale z największą pasją dokumentował krajobrazy podlaskiego regionu. 

Jerzy Fedorowicz (1946–2014) – artysta fotografik, członek Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej – Stowarzyszenia Twórców, nauczyciel fizyki, techniki oraz fotografii. Przez ponad 35 lat pracował jako nauczyciel, zajmował się też działalnością kulturalną i twórczą. Współtworzył Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 5 w Białymstoku, organizował Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku i był jego pierwszym dyrektorem, powołał do życia Ogólnopolską Wystawę Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Białymstoku, pracował też w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Białymstoku (obecnie Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku).

Źródło: M-GCKiS w Choroszczy

Dodaj komentarz