Wyniki Spartakiady Samorządowej

Zamiast marynarek nałożyli dresy. Około 230 samorządowców rywalizowało w Spartakiadzie Powiatu Białostockiego. XVIII edycja zawodów odbyła się na Stadionie Miejskim w Choroszczy. W ten sposób uczestnicy obchodzili Dzień Samorządu Terytorialnego.

W rywalizacji wzięło udział 11 drużyn – przedstawiciele dziesięciu gmin i reprezentacja Starostwa Powiatowego w Białymstoku. Samorządowcy-sportowcy mogli startować konkurencjach, takich jak m.in. czwórbój władz, piłka nożna mężczyzn, starcie tytanów, strong man (woman), rzut do kosza, strzał w dziesiątkę, wyścig skrzynek, woda na młyn, strzał na małą bramkę, otwieranie urzędu, dwa ognie, piłkarzyki, piłka siatkowa, kiszenie pieniędzy, strzał w dziesiątkę z karabinu pneumatycznego, strzał w dziesiątkę z łuku. Dopisała pogoda i humory, obyło się bez kontuzji.

W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła reprezentacja gminy Gródek, drugie miejsce zajął Zabłudów, a trzecie gmina Dobrzyniewo Duże. Na czwartym miejscu uplasował się Tykocin, piątym gmina Zawady, szóstym Choroszcz, siódmym Wasilków, ósmym Starostwo, dziewiątym Suraż, dziesiątym Supraśl, a na jedenastym Czarna Białostocka.

W poszczególnych konkurencjach na podium reprezentanci Gminy Choroszcz znajdowali się w następujących konkurencjach: piłka nożna (2 miejsce), siatkówka (1 miejsce), otwieranie urzędu (2 miejsce) oraz rzut do kosza (3 miejsce).

W Czwórboju Władz zwyciężył wójt gminy Zawady Krzysztof Wądołowski, drugie miejsce zajął sekretarz gminy Dobrzyniewo Duże Krzysztof Bagiński, trzecie burmistrz Czarnej Białostockiej Jacek Chrulski. Jak poszło Burmistrzowi Choroszczy? W klasyfikacji generalnej czwórboju władz zajął 6 miejsce, w poszczególnych konkurencjach plasował się na 5 miejscu (strzelectwo), 9 miejscu (rzut lotką), 2 miejscu (strzał na bramkę) i 3 miejscu (rzut do kosza).

Tegoroczną Spartakiadę organizowali: Starostwo Powiatowe w Białymstoku, Gmina Choroszcz i Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy.

WIĘCEJ ZDJĘĆ NA STRONIE POWIATU BIAŁOSTOCKIEGO TUTAJ i TUTAJ

Źródło i zdjęcie: Powiat Białostocki 

Dodaj komentarz