Wydłużono konsultacje Programu Ochrony Środowiska Gminy Choroszcz

Dnia 14 listopada 2022 roku Burmistrz Choroszczy ogłosił wydłużenie konsultacji społecznych. Uwagi można składać do 6 grudnia 2022 roku. Ogłoszenie z dnia 31 października 2022 roku było niekompletne. Nie było w nim głównego dokumentu – stu stronicowego Programu Ochrony Środowiska Gminy Choroszcz.

Dzięki uwadze czytelników Horyzontów, którzy poprosili naszą redakcję o interwencję w tej sprawie Urząd Miejski niezwłocznie umieścił plik z programem, który już działa. Cieszymy się z tak szybkiej reakcji, która pozwoli mieszkańcom na faktyczny udział w konsultacjach. W związku z brakiem dokumentu, którego dotyczą konsultacje wydłużono je o czas, kiedy dokument nie był dostępny mieszkańcom.

W konsultacjach może wziąć każdy mieszkaniec gminy. By to zrobić należy swoje uwagi zapisać na specjalnym formularzu oraz dostarczyć go do biura podawczego Urzędu Miejskiego osobiście lub pocztą (Dominikańska 2, 16-070 Choroszcz). Można zrobić to również mailowo na skrzynkę Urzędu urzad@choroszcz.pl.

Projekt Programu wraz z załącznikami oraz formularzem do zgłaszania uwag znajduje się w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Choroszczy (tutaj).

Zachęcamy Was do zabrania głosu i zgłaszania uwag. Nasza Redakcja przekazała projekt zaprzyjaźnionym organizacjom działającym na rzecz ochrony środowiska w celu konsultacji. Uwagi uzyskane od nich przekażemy do magistratu.

 

Dodaj komentarz