Wybory Samorządowe 2024 – zapraszamy kandydatów i kandydatki

W niedzielę 7 kwietnia 2024 roku odbędzie się święto demokracji. W wyborach zostaną wybrani prezydenci miast, wójtowie i burmistrzowie, Radni powiatowi oraz gminni. Będzie to też okazja dla mieszkańców gminy Choroszcz do wyrażenia swojego zadowolenia lub dezaprobaty dla dotychczasowych przedstawicieli i ich działań. Czy w Choroszczy nastąpi zmiana warty? O tym zdecydują obywatele przy urnach. My gorąco zachęcamy do udziału w wyborach osoby rozważające kandydowanie, a mające prawo wyborcze do oddania głosu dniach 7 i być może 21 kwietnia.

Wybory samorządowe są ważne, ponieważ w tych do Rady Gminy każdy oddany głos ma realną siłę, czasami wręcz decydującą jak było w przypadku Izabeli Jeniec-Kardasz, która jednym głosem wygrała w 2014 roku z wieloletnim Radnym Józefem Waczyńskim. W wyborach do Rady Gminy i na burmistrza przede wszystkim głosujemy na sąsiadów i znajomych mieszkańców. To oni najlepiej znają lokalne potrzeby. Zachęcamy Wszystkich do oddania głosu na swoich kandydatów i kandydatki.

Horyzonty Choroszczy to społeczny portal mieszkańców miasta i gminy Choroszcz. U nas każdy może zabrać głos i się wypowiedzieć, choć jak pokazała nasza ostatnia seria „Poznaj Radną/Radnego kolejne 5 pytań do…” nie każdy chce lub może z tego skorzystać (podsumowanie akcji tutaj). W związku nadchodzącymi wyborami zapraszamy Wszystkich Kandydatów i Kandydatki do Rady Miejskiej, Rady Powiatu oraz na urząd Burmistrza Choroszczy do współpracy.

Bezpłatnie w naszym portalu będziecie mogli zamieścić informacje o sobie, programie oraz odezwę do wyborców. By wszyscy byli równo traktowani będą obowiązywać limity znaków i zdjęć. Termin nadsyłania materiałów to 18 marca, mailowo na redakcja@horyzontychoroszczy.pl

Kandydatki i kandydaci do Rady Miejskiej i Rady Powiatu 1500 znaków/2 zdjęcia lub grafiki.

Kandydatki i kandydaci na Burmistrza 2500 znaków/3 zdjęcia lub grafiki.

Portal Horyzonty Choroszczy podejmie próbę przeprowadzenia wywiadów z kandydatami i kandydatkami na urząd Burmistrza Choroszczy. Mamy nadzieję, że wszyscy kandydaci podejdą z szacunkiem do czytelników i odpowiedzą na nasze pytania. Wszystkie materiały będziemy zamieszczać w specjalnej zakładce wybory. W niej też znajdą się relacje z przebiegającej kampanii wyborczej.

Dodaj komentarz