Wyborcy Okręgu nr 8 zdecydowali – reprezentował ich będzie Robert Chańko

W niedzielę 27 listopada 2022 roku odbyły się wybory uzupełniające do okręgu nr 8 (Żółtki, Dzikie, Żółtki Kolonia, Dzikie Kolonia). O zaufanie wyborców walczyło dwóch Kandydatów: 38-letni Rafał Talipski z Komitetu Wyborczego Wyborców Rafał Talipski oraz 50-letni Robert Chańko z Komitetu Wyborczego Robert Chańko Zgoda Współpraca Rozwój.

Do wyborów poszło 128 mieszkańców, którzy w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy, gdzie znajdowała się komisja wyborcza, którzy oddali głosy na swoich kandydatów. Komisja Wyborcza nie stwierdziła żadnego głosu nieważnego. Zgodnie z wolą większości mieszkańców ich interesy i zdanie w Radzie Miejskiej będzie reprezentował Robert Chańko. Wygrał wybory uzyskując 91 głosów, jego konkurent Rafał Talipski zdobył zaufanie 37 wyborców. Frekwencja wyniosła 21%:  na 597 uprawnionych osób w wyborach wzięło 128 osób, wszystkie głosy były ważne.

Robert Chańko, mieszkaniec Żółtek na co dzień pracuje w firmie Akcess, gdzie jest specjalistą ds. sprzedaży. Mieszkańcy choroszczańskiej parafii mogą go kojarzyć ze scholi dorosłych, do której należy. Gra w niej na gitarze oraz śpiewa. W swoich działaniach chce reprezentować mieszkańców okręgu numer 8 oraz zabiegać o infrastrukturę kanalizacyjną, drogową, rekreacyjną i sportową. Chce również utrzymywać kontakt z mieszkańcami podczas dyżurów Radnego oraz spotkań ogólnych.

Wybory w okręgu nr 8 odbyły się po wygaszeniu mandatu Radnego Jacka Jaroszewicza, który nie złożył oświadczenia majątkowego. W związku z tym z mocy prawa Radni wygasili jego mandat, co skutkowało nowymi wyborami.

Kandydatom gratulujemy odwagi wzięcia udziału w wyborach, zaś Radnemu Elektowi Robertowi Chańko zwycięstwa. Życzymy owocnej i wytrwałej pracy na rzecz mieszkańców okręgu nr 8.

graf. mat. wyborczy KWW Robert Chańko Zgoda Współpraca Rozwój

Dodaj komentarz