Wszystkich Świętych i Zaduszki w Choroszczy

W dniu 1 listopada (środa) przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. W choroszczańskim kościele Msze Święte odbędą się w porządku niedzielnym z wyłączeniem mszy o godzinie 12:15/ Wierni będą mogli wziąć udział w nabożeństwach o 8:00, 9:30, 11:00 oraz 18:00. Tego samego dnia o godzinie 19:15 przy kaplicy cmentarnej rozpocznie się różaniec za zmarłych. Chętni mogą wziąć udział w procesji alejkami pomiędzy grobami.

We czwartek 2 listopada przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msza święta na cmentarzu odbędzie się o godzinie 11:00. Tego dnia po zakończeniu procesji odbędzie się święcenie nowych grobów. Msze święte w kościele odbędą się o godzinie 7:00, 9:30 oraz 18:00. Podczas mszy wieczornej odbędą się nieszpory za zmarłych fundatorów kościoła i wszystkich zmarłych kapłanów posługujących w choroszczańskiej parafii przez 564 lata jej istnienia.

Tradycyjnie w dniu Wszystkich Świętych odbywać się będzie kwesta na cmentarzu na odnowienie zabytkowych pomników naszej nekropoli. Gratulujemy szlachetnej inicjatywy Rady Parafialnej i Stowarzyszenia Pamięć i Tożsamość „Skała”. 

Dodaj komentarz