Wizytówka podlaskich twórców ludowych – wystawa plenerowa odwiedziła Choroszcz

Na Placu Brodowicza przed Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy stanęła wystawa plenerowa „Mobilna Wizytówka”, która towarzyszy powstaniu cyfrowej bazy twórców ludowych województwa podlaskiego „E–Tradycja”. Bazę oraz wystawę przygotował Podlaski Instytut Kultury, a sfinansowano ją ze środków Ministra Kultury.

Na wystawie zaprezentowano „wizytówki” czterdziestu podlaskich aktualnie pracujących twórców, którzy tworzą w dwunastu dziedzinach. Na tablicach znajdują się dane kontaktowe oraz kody QR, które odsyłają do bazy. „Mobilna Wizytówka” od jesieni wędruje po podlaskich miejscowościach. Mogli ją już podziwiać m.in.  mieszkańcy: Sokółki, Wasilkowa, Tykocina i Białegostoku. Wystawa w Choroszczy będzie obecna do 29 kwietnia br. 

Jak zapowiada Choroszczańskie Centrum Kultury, w kwietniu wystawie będzie towarzyszyć wiele wydarzeń związanych ze sztuką ludową: pokazy i wystawy rzeźby, spotkania i warsztaty. Zaplanowana jest też projekcja filmu dotyczącego twórców ludowych. Na pierwsze działania już trwają zapisy. Są to warsztaty tworzenia wianków wielkanocnych oraz batikowych pisanek prowadzone przez podlaską artystkę Krystynę Kunicką, wieloletnią pracowniczkę pracowni plastycznej Podlaskiego Instytutu Kultury. Szczegóły na stronie kultura.choroszcz.pl

Zachęcamy Państwa do odwiedzania bazy E-tradycja oraz zapoznania się z filmem o Twórcach Ludowych z Podlasia, który został zrealizowany w ramach projektu oraz do odwiedzania bazy E-Tradycja.

„Twórcy Ludowi Podlasia” – film zrealizowany w ramach projektu „E-tradycja. Cyfrowa baza twórców ludowych województwa podlaskiego” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Dodaj komentarz