Wieści z Choroszczańskiej Parafii

Na naszych łamach będziemy relacjonować to co się dzieje w naszej gminie, również to czym żyje nasza Choroszczańska Parafia Rzymskokatolicka p.w. Św. Jana Chrzciciela i Św. Szczepana Męczennika. Dzisiaj ogłoszenia parafialne z III niedzieli Wielkiego Postu.

III niedziela Wielkiego Postu 20.03.2022 r.

 1. W Wielkim Poście nabożeństwa pasyjne odbywają się w następującym porządku: Droga Krzyżowa dla dorosłych w niedziele po Mszy Św. o 8.00 i w piątek o 17.30. dla dzieci we czwartki o 17.30, dla młodzieży i osób pracujących do późna w piątek po Mszy świętej o godz.18.00. Gorzkie Żale w środę i niedzielę o godz. 17.30 Za udział w Rekolekcjach Wielkopostnych, nabożeństwie Gorzkich Żali i Drodze Krzyżowej przyjmując Komunie Świętą można uzyskać odpust zupełny.
 2. We wtorek o godz. 18.00 na Mszę Świętą do Miłosierdzia Bożego zapraszamy szczególnie mieszkańców miejscowości Łyski z koloniami. Zachęcamy do wpisywania swych własnych intencji.
 3. W każdy czwartek Pan Jezus czeka na nas w kościele. Chce nam pomoc w pokonywaniu trudów pielgrzymki przez życie. Nie bądźmy obojętni na to zaproszenie.
 4. W minioną sobotę rozpoczął się tydzień modlitw o ochronę życia. Dlatego każdego wieczoru do Uroczystości Zwiastowania Pańskiego po Mszy świętej o godz. 18.00 będziemy odmawiać litanię do Świętej Rodziny i wsłuchiwać się we fragmenty adhortacji papieża Franciszka o darze życia i wartości rodziny.
 5. W piątek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego Msze święte o godz. 7.00, 9.30 i 18.00. Jest to też Dzień Świętości Życia, dlatego będziemy mogli podjąć dzieło duchowej adopcji. Jest to codzienna modlitwa w intencji jednego nieznanego mi dziecka poczętego, którego życie jest zagrożone. Duchowa adopcja polega na odmówieniu codziennie jednej dziesiątki różańca i specjalnie przypisanej modlitwy oraz dobrowolnych postanowieniach w intencji obrony życia. Po homilii chętni wraz z kapłanem odmówią modlitwę podjęcia duchowej adopcji. Następnie w procesji z darami podejmujący tę szczególną modlitwę przyniosą do ołtarza małe znicze, które zapalone staną się symbolem podjętego postanowienia. Małe znicze i teksty codziennie odmawianej modlitwy będą przygotowane na stoliku za ławkami.
 6. Tradycyjnie zbieramy w naszych wspólnotach ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, zbiorowe przekazujemy w kancelarii, aby je można było odczytać, i tak: po 100 zł złożyli; Pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej w Choroszczy, Strażnicy Eucharystii, Ruch Rodzin Nazaretańskich i KŻR z ul. Piaskowej. Natomiast KŻR im. św. Jana Pawła II z Łysek 150zł. Ofiary prywatne – anonimowe, prosimy wrzucać do skarbony na kwiaty za ławkami.
 7. Na naszej stronie internetowej i w przedsionku kościoła jest wiele zdjęć z ostatnich wydarzeń w naszej parafii zachęcamy do przejrzenia.
 8. Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Choroszczy zapraszają na kiermasz ozdób świątecznych wykonanych w ramach zajęć terapeutycznych organizowanych na świetlicy oraz w pracowniach Naszego Domu. Kiermasz odbędzie się przed naszym kościołem przez dwie kolejne niedziele 27 marca i 3 kwietnia od godziny 8:00.
 9. Caritas naszej parafii włącza się w ogólnopolską akcję Caritas PACZKA DLA UKRAINY, mającą na celu przekazanie na Ukrainę 200 tysięcy paczek, w których znajdą się m.in. żywność, środki higieniczne i kosmetyczne (dokładna lista produktów jest umieszczona na stronach internetowych Caritas. Gotowe, niezaklejone paczki, o wadze do 18 kg i maksymalnych wymiarach 53x40x30 cm, można będzie dostarczyć w najbliższy piątek, czyli w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Czekamy po Mszach świętych o godz. 7.00, 9.30 w Kaplicy Dominikańskiej oraz po południu w godz. 16.00-17.20. Natomiast w niedzielę tym samym miejscu pół godziny przed każdą Mszą świętą. Akcję będzie prowadzona także w kolejnym tygodniu.
 10. Po każdej Mszy świętej przy wyjściu z kościoła można zaopatrzyć się tak, jak co roku w świece wielkanocne, tzw. paschałki z których dochód przeznaczony jest na pomoc najbardziej potrzebującym.
 11. Przedszkole Familijne i Szkoła Podstawowa STER, które łączą wysoki poziom nauczania z wychowaniem chrześcijańskim, prowadzą nabór do przedszkola oraz klas I, II, III i IV szkoły podstawowej. Trwają dni otwarte. Szczegółowe informacje na stronie internetowej szkoły.
 12. Z tyłu za ławkami są jeszcze do nabycia po 4 zł najnowsze numery diecezjalnego miesięcznika „Drogi Miłosierdzia”. Do każdego egzemplarza dołączona jest książeczka z Drogą Krzyżową według rozważań bł. ks. Michała Sopoćki.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Źródło i zdjęcie: Parafia w Choroszczy

Dodaj komentarz