Wieści z Choroszczańskiej Parafii

Na naszych łamach będziemy relacjonować to co się dzieje w naszej gminie, również to czym żyje nasza Choroszczańska Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jana Chrzciciela i Św. Szczepana Męczennika. Dzisiaj ogłoszenia parafialne z V niedzieli Wielkiego Postu.

V niedziela Wielkiego Postu 3. IV. 2022r.

Dziś rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne przewodniczyć nim będzie ks. Stanisław Garncarek z Częstochowy. Wieloletni Przewodniczący Stowarzyszeni Szkół Katolickich w Polsce. Znany rekolekcjonista i autor wielu książek. Tradycyjnie pierwszego dnia nie ma spowiedzi, słuchając Słowa Bożego robimy rachunek sumienia, zaś w poniedziałek, wtorek i środę przyjedzie wielu kapłanów i każdy będzie mógł skorzystać z Sakramentu Pokuty

 1. Dziś rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne, które będą trwały do środy. Od jutra będzie wielu spowiedników przygotujmy się duchowo na święta pojednując się z ludźmi i Panem Bogiem. Przypominamy, by osoby starsze nie przychodziły na msze święte szkolne, bowiem nauki dostosowane do konkretnego wieku. Msze Święte dla dorosłych będą o godz. 9.30, 12,15, 18,00 oraz 19.30. Dla klas starszych od IV do VIII o godz. 8,15 dla dzieci kl. 0 – III o godz. 11.00. Tak będzie każdego dnia rekolekcyjnego. Natomiast każdego dnia wieczorem o godz. 17.30 zapaszmy wszystkich na nabożeństwa. Dziś i we środę na Gorzkie Żale, w poniedziałek na Różaniec Święty zaś we wtorek na nabożeństwo drogi krzyżowej.
 2. Dziś o godzinie 17.00 wspólna modlitwa Kół Żywego Różańca.
 3. Wspólnota Apostolstwa Dobrej Śmierci zaprasza w najbliższą środę o godz.16,45 na wspólną modlitwę.
 4. Pan JEZUS nie chce być sam, dlatego zaprasza w każdy czwartek, by poświęcić mu trochę czasu na prywatne spotkanie. Nie bądźmy obojętni na słowa zachęty: „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię”
 5. We czwartek o godz. 17.15 Grono Przyjaciół Seminarium poprowadzi koronkę do Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie o dobre powołania do kapłaństwa i zakonów.
 6. Zapraszamy na nabożeństwa drogi krzyżowej: dla dorosłych w piątek o 17.30. i dla dzieci we czwartek o 17.30
 7. W najbliższy piątek o godz. 19.00 zapraszamy do naszego kościoła na oryginalne Misterium Męki Pańskiej pt. Dźwięki w Godzinie Ciszy, czyli Męka Pańska na gitarę, perkusję i piasek. Jak wskazuje tytuł będzie to przedstawienie Pasji Chrystusa za pomocą muzyki granej na gitarach i perkusji oraz obrazu tworzonego na żywo na piasku i wyświetlanego na ekranie, a wszystko to skoordynowane w czasie, tak, że odpowiednie momenty Męki Pana przemawiają i zapadają głęboko na długi czas w serca ludzi słuchających i oglądających ten przekaz.
 8. Pragniemy, by również parafianie, którzy nie są w stanie przybyć do kościoła z czystym sercem oczekiwali na Święta Zmartwychwstania Pańskiego. Dlatego w najbliższą sobotę w godzinach od 9.00 do 10.30 będziemy odwiedzać osoby chore i w podeszłym wieku, prosimy o zgłaszanie osób do kancelarii parafialnej.
 9. Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa: Po 100zł złożyli; Akcja Katolicka, KŻR z ul. Powstania Styczniowego, 150zl – miejscowość Jeroniki. Dziękujemy równie serdecznie za wszystkie anonimowe ofiary składane prywatnie do skarbony na kwiaty za ławkami.
 10. Za tydzień Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej – poświecenie palm na każdej Mszy Świętej – uroczyste o godz. 12.15 z udziałem najmłodszych, odbędzie się przed kościołem. Zachęcamy, aby wszystkie dzieci przyniosły palmy na tę godzinę. Tradycyjnie młodzież oazowa będzie oferować przed kościołem oryginalne przystrojone żywe gałązki palmowe. Pamiętajmy, że jest to forma wsparcia materialnego na rekolekcje wakacyjne tej aktywnej i wartościowej młodzieży.
 11. Stało się już tradycją, że w niedzielę palmową zwaną również Niedzielą Męki Pańskiej oprócz Mszy Świętej w kościele udajemy się o godz. 15.00 na Parafialną Plenerową Drogę Krzyżową. Jest to chrześcijańska forma przeżycia tego szczególnego dnia wprowadzającego w atmosferę Wielkiego Tygodnia. Tym razem spotykamy się w miejscowości Jeroniki. Z racji na Covid już od trzech lat mieszkańcy Jeronik oczekują na to plenerowe nabożeństwa. Trasa jest bardzo ciekawa, większość parafian nie miała okazji poznać tej niedalekiej miejscowości a jedynie przejeżdżać obok niej. Serdecznie wszystkich zapraszamy, jest to doskonała okazja poznawania nowych miejsc naszej parafii. Ponieważ Jeroniki leża bardzo blisko Choroszczy, dlatego nie zamawiamy autokaru. Postarajmy się tam dotrzeć własnymi autami lub wybrać się z sąsiadami bądź przyjaciółmi. Można tez pojechać rowerem lub zafundować sobie dłuższy spacer. Szczególnie zapraszamy mieszkańców Sienkiewicz, bowiem za rok oni będą organizować Parafialną Drogę Krzyżową.
 12. Ks. Kamil z animatorami oazowymi organizuje w czasie wakacji pielgrzymkę do Medjugorie w dniach 16-23 lipca tego roku. Koszt to 800 zł i 220 euro. Zapraszamy, wszelkie informacje i zapisy u Ks. Kamila.
 13. W prawej nawie kościoła, u wolontariuszy „Caritas” są do nabycia świece – tzw. „paschaliki” – do postawienia na stół wielkanocny; dochód z ich sprzedaży będzie przeznaczony na pomoc osobom potrzebującym.
 14. Również dziś mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Choroszczy zapraszają na kiermasz ozdób świątecznych.
 15. Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku zaprasza na rekolekcje powołaniowe dla młodzieży męskiej od 16 roku życia organizowane w dniach 22 – 24 kwietnia. Szczegółowe informacje o zgłoszeniach znajdują się na stronie internetowej Seminarium Duchownego.
 16. Z tyłu za ławkami można nabyć nowy numer miesięcznika „Drogi Miłosierdzia” poświęconego zbliżającym się świętom wielkanocnym. Pomocą w ich owocnym przeżyciu może być przewodnik po Tridum Paschalnym, zatytułowany „Trzy Święte Dni” oraz wiele innych ciekawych artykułów. Należność wysokości 4 zł proszę wrzucić do skarbonki na kwiaty, która znajduje się obok czasopism.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Źródło: Parafia w Choroszczy

Dodaj komentarz