Wieści z choroszczańskiej Parafii

Na naszych łamach będziemy relacjonować to co się dzieje w naszej gminie, również to czym żyje nasza Choroszczańska Parafia Rzymskokatolicka p.w. Św. Jana Chrzciciela i Św. Szczepana Męczennika. Dzisiaj ogłoszenia parafialne z IV niedzieli Wielkiego Postu.

IV niedziela Wielkiego Postu 28 III. 2022 r.

 1. W Wielkim Poście nabożeństwa pasyjne odbywają się w następującym porządku: Droga Krzyżowa dla dorosłych w niedziele po Mszy Św. o 8.00 i w piątek o 17.30. dla dzieci we czwartki o 17.30, dla młodzieży i osób pracujących do późna w piątek po Mszy świętej o godz.18.00. Gorzkie Żale w środę i niedzielę o godz. 17.30 Za udział przez trzy dni w Rekolekcjach Wielkopostnych i nabożeństwach Drogi Krzyżowej w piątki Wielkiego Postu przyjmując Komunie Świętą można uzyskać odpust zupełny.
 2. We wtorek na Mszę Święta składkową do Miłosierdzia Bożego zapraszamy szczególnie mieszkańców Oliszek. Prosimy o wpisywania swych intencji, aby modlitwa była jak najbardziej osobista.
 3. W każdy czwartek Pan Jezus czeka na nas w kościele. Chce nam pomoc w pokonywaniu trudów pielgrzymki przez życie. Nie bądźmy obojętni na Jego zaproszenie. Kościół jak wiadomo jest otwarty od rana do wieczora.
 4. W tym tygodniu przypada I piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek księża spowiadają od godz. 17.30. W sobotę o godz. 17.15 wysłuchamy rozważań Fatimskich a o godz. 17.30 rozpocznie się Różaniec Święty
 5. Za tydzień rozpoczynamy nasze cztero – dniowe Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi ks. Stanisław Garncarek z Częstochowy. Wieloletni Przewodniczący Stowarzyszeni Szkół Katolickich w Polsce. Znany rekolekcjonista i autor wielu książek. Niechaj nikogo zdrowego nie zabraknie w tych dniach w kościele. Łaskę udanych rekolekcji trzeba wymodlić, dlatego prosimy wszystkie grupy modlitewne naszej parafii, oraz poszczególnych wiernych o modlitwę w intencji ojca rekolekcjonisty i spowiedników.
 6. Jak co roku zbieramy w swych wspólnotach ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, zbiorowe przekazujemy w kancelarii, aby je można było odczytać, i tak: po 100 zł złożyli; Domowy Kościół, Stowarzyszenie „Chcę Żyć”, KŻR św. Michała Archanioła z ul. Lipowej, KŻR z ul Słowackiego 10, Grono Przyjaciół Seminarium. 200zł – Apostolstwo Dobrej Śmierci, 150zł – KŻR św. Dominika z Barszczewa, 130zł – KŻR św. o.Pio z Barszczewa, 50zł – Członkowie Chóru Kameralnego. Natomiast ofiary prywatne – anonimowe, prosimy wrzucać do skarbony za ławkami.
 7. Informujemy parafian jak poważnie wzrosły w tym roku opłaty za energię opłacane za kościół i budynki plebanii i klasztoru. Tylko za miesiąc luty koszt energii elektrycznej wyniósł 11 003 zł. Natomiast za gaz ziemny zapłaciliśmy 5 013 zł.
 8. Dlatego serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które z racji na brak w ostatnich dwu latach kolędy przekazują ofiary na kościół w kancelarii, bądź dokonują wpłat na konto. Niech Dobry Bóg wszystkim ofiarodawcom hojnie wynagrodzi. Z tyłu za ławkami znajdują się foldery kolędowe. Jeżeli ktoś jeszcze takiego folderu nie posiada, niech go dziś zabierze.
 9. Caritas naszej parafii włącza się w ogólnopolską akcję Caritas PACZKA DLA UKRAINY, mającą na celu przekazanie na Ukrainę 200 tysięcy paczek, w których znajdą się m.in. żywność, środki higieniczne i kosmetyczne (dokładna lista produktów jest umieszczona na stronach internetowych Caritas). Produkty do takiej paczki  lub gotowe, niezaklejone paczki, o wadze do 18 kg i maksymalnych wymiarach 53x40x30 cm, można będzie dostarczyć jeszcze w najbliższą niedzielę pół godz. przed każdą mszą święta do kaplicy dominikańskiej.
 10. Po każdej Mszy świętej w prawej nawie przy wyjściu z kościoła można zaopatrzyć u wolontariuszy „Caritas” w – tzw. „paschaliki”– których możemy użyć w Wigilię Paschalną w czasie odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych oraz do udekorowania stołu wielkanocnego; dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na pomoc najbardziej potrzebującym.
 11. Już dziś i w następną niedzielę od godz. 8.00 mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Choroszczy zapraszają na kiermasz ozdób świątecznych wykonanych w ramach zajęć terapeutycznych organizowanych na świetlicy oraz w pracowniach Naszego Domu.
 12. Z tyłu za ławkami po obu stronach czekają do pobrania za darmo najnowsze numery gazety „Dobre Nowiny”. Jest tam niezmiernie ciekawy artykuł o łzach, które pojawiały się na figurze Matki Bożej na Ukrainie. Maryja w znaku tej figury, płakała tam 105 razy. Jest tam również wiele innych interesujących artykułów Weźmy gazetę dla siebie i bliskich.
 13. W przyszłą niedzielę pobieranie krwi w ambulansie przy Placu Brodowicza od godz. 9.00 do 13.00

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Źródło i zdjęcie: Parafia w Choroszczy

Dodaj komentarz