Wielki sukces dziewcząt z Lambady Choroszcz

W nadchodzący weekend rozpocznie się 22 finał ogólnopolskiego turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. Jest to największy turniej piłkarski w europie, a wśród finalistów są dziewczęta z Lambady Choroszcz. 

Walka o wyjazd do Warszawy rozpoczęła się dla dziewcząt z akademii „Lambada Girls” w grudniu. Klub do „Tymbarkowych” rozgrywek wystawił dwie drużyny i 29 listopada odbył się w Choroszczy eliminacyjny turniej powiatowy. Młodsze dziewczęta w kategorii U-10 wywalczyły awans bez problemu, nieco starsze „Lambadowiczki” po minimalnej porażce odpadły z rozgrywek. Na kolejną fazę rozgrywek dziewczęta czekały niemal pół roku. Finał województwa podlaskiego odbył się w miniony piątek 3 czerwca w Sokółce. Zawodniczki Lambady Choroszcz rywalizowały wraz z Włókniarzem Białystok, SP Piłkarkami Brańsk, SP Słucz, MOSiR Łomżą, Fortami Piątnica, SP w Goniądzu, Falcem Sokółka, SP w Słobudce, SP 11 w Suwałkach i SP Wyszonki o miano najlepszej drużyny tej kategorii w województwie, która otrzyma przepustkę walki w Warszawie w finale ogólnopolskim. Sam wyjazd także był bardzo ciekawy, dziewczęta wraz z trenerami udały się do Sokółki rejsowym „Voyagerem”, który jak się później okazało przyniósł im wielkie szczęście. 

W Sokółce Lambada Girls bez problemu przebrnęły przez fazę grupową ale potem emocje były do samego końca. W meczu półfinałowym Lambadowe dziewczęta szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechyliły dopiero w rzutach karnych i w wielkim finale czekały rywalki z Włókniarza Białystok – klubu z najbogatszą historią piłki kobiecej w województwie. Z Włókniarzem Lambadzie zawsze gra się ciężko, tak też i było w meczu finałowym. Po raz kolejny w regulaminowym czasie gry był remis i o awansie na finał Pucharu Tymbarku w Warszawie zadecydowały rzuty karne. Te znów lepiej wykonywały dziewczęta z Choroszczy i po końcowym gwizdku radości nie było końca! Oznaczało to, że jadą do Warszawy! Trenerzy dziewcząt Mariusz Gałczyk i Łukasz Sadowski oraz Prezes Klubu Wojciech Jastrzębski nie kryli wzruszenia – to nie prawda, że „chłopaki nie płaczą”! Łezka w oku była ale taki sukces to też wielkie wyzwanie organizacyjne. Dodatkowo Amelia Hrebin została wybrana najlepszą bramkarką turnieju. 

 

Losowanie grup finałowych odbyło się 6 czerwca i było transmitowane na żywo na kanale PZPN „Piłka dla Wszystkich”. Los sprawił, że Lambada Choroszcz w fazie grupowej na obiektach Hutnika Warszawa powalczy w grupie D z Grodziskim Stowarzyszeniem Sportowym (woj. wielkopolskie), UKS SAP Brzeg (woj. opolskie) oraz KS AP Diamonds (woj. mazowieckie). 

Jaki cel stawiają trenerzy przed wyjazdem do Warszawy? Dobrze się bawić, miło spędzić czas z rówieśniczkami z innych województw, a jak przy tym uda się osiągnąć sukces sportowy to będzie super. Sam awans do 64 najlepszych drużyn w Polsce jest nagrodą, a dziewczęta będą mogły się poczuć jak profesjonalistki. W nagrodę, bez względu na wynik sportowy w fazie grupowej mają już zapewniony 4-dniowy pobyt w Warszawie, zakwaterowanie w Hotelu, a do tego będą mogły obejrzeć z trybun Stadionu Narodowego naszą reprezentację Polski w meczu Ligi Narodów z Belgią. 

Sukces jest ogromny, serdecznie gratulujemy i dziękujemy za tak piękne reprezentowanie Choroszczy na arenie wojewódzkiej, a teraz także krajowej. No i oczywiście życzymy powodzenia w finale Turnieju! 

Dodaj komentarz