Warsztaty linorytu w Podlaskim Instytucie Kultury

Podlaski Instytut Kultury zaprasza na warsztaty projektowania i wykonywania odbitek graficznych techniką linorytu. Szkolenie odbędzie się 23 lutego, o godz. 9.00 w Spodkach PIK.

Linoryt to technika graficzna należąca do druku wypukłego, w której matryca wykonana jest z linoleum. Historia linorytu sięga końca XIX wieku. Technikę tę wykorzystywało wielu artystów, m. in. Pablo Picasso. Do dziś jest popularna zarówno wśród twórców zawodowych, jak i amatorów. Podczas warsztatów będzie można poznać materiały techniczne  – dłuta, matryce, prasę drukarską oraz nauczyć się projektować i wykonywać odbitki graficzne.

Warsztaty poprowadzi Adam Ślefarski – pracownik Działu Sztuki Podlaskiego Instytutu Kultury w Białymstoku. Ceniony malarz i fotograf z dużym doświadczeniem w projektowaniu i realizacjach graficznych. Członek Związku Artystów Plastyków Polska Sztuka Użytkowa, autor i współautor licznych wystaw.

Cena warsztatów to 70 zł +VAT. Można się już zapisywać, szczegóły szkolenia oraz formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie PIK: www.pikpodlaskie.pl

mat. org. (pikpodlaskie.pl)

Dodaj komentarz