W PIKu w marcu, jak w garncu: artystycznie, edukacyjnie i twórczo.

Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku przygotował mnóstwo interesujących propozycji na marzec. Malarstwo, taniec, śpiew, rękodzieło, szkolenia i warsztaty… Jest w czym wybierać!

14 marca rusza program Bardzo Młoda Kultura. Już po raz trzeci Podlaski Instytut Kultury jest operatorem tego ważnego projektu. Podczas spotkania zaprezentowane  zostaną główne założenia bieżącej edycji, jej cele i idea. Inauguracji towarzyszyć będą warsztaty dotyczące standardów ochrony nieletnich w instytucjach kultury.

Również 14 marca PIK zaprasza na wyjątkowy koncert Oksany But i Wasyla Lutyja – ukraińskich artystów, którzy wykonają słowiańską muzykę z użyciem bandury, cambałów i gitary.

15 marca PIK zaprasza do Galerii PIK na nową wystawę. Tym razem będzie można zobaczyć prace Ireny Tałałaj, uczestniczki zajęć malarskich prowadzonych w Podlaskim Instytucie Kultury. Artystka jest uczennicą Magdaleny Talmon. Wystawa zatytułowana „W ogrodzie wyobraźni” jest efektem kilku lat pracy twórczej Ireny Tałałaj, jej artystycznych poszukiwań i twórczych eksperymentów.

16 marca będzie można wejść w  klimat zbliżających się świąt Wielkiej Nocy podczas rodzinnych warsztatów zdobienia pisanek metodą batikową. Zajęcia poprowadzi Magda Rutkowska, która o pisankach wie niemal wszystko. Warto skorzystać z tej propozycji i sprawić, że na naszym świątecznym stole nie zabraknie tradycyjnych i, co ważne, własnoręcznie wykonanych pisanek.

22 marca – „Wiosenne ze sznurków zaplatanie” czyli warsztaty z makramy. To zajęcia przygotowane w ramach programu Bardzo Młoda Kultura, adresowane do osób dorosłych. Ale PIK nie zapomniał również o młodzieży: młodych pasjonatów rękodzieła zaprasza na „Wiosenne zaplatanie” 23 marca. Makrama cieszy się ogromnym powodzeniem zarówno wśród osób, które mają już doświadczenie z tą techniką, jak i tych, które dopiero chcą ją poznać.

28 marca odbędą się kolejne warsztaty w ramach Bardzo Młodej Kultury. To propozycja dla osób dorosłych, pragnących nauczyć się sprawnego poruszana w social mediach.  Prowadzący skupi się na technikach wideo i odkryje tajemnice m.in. Tik Toka,  narzędzia niezwykle popularnego wśród młodych ludzi, bez którego coraz trudniej jest wyobrazić sobie współczesny świat.

tekst i fot. mat. prasowe. org.

Dodaj komentarz