W oświacie bez zmian – rozstrzygnięto konkursy na dyrektorów

W dniu 14 lutego 2023 roku ogłoszono zwyciężczynie konkursów na dyrektorów Przedszkola Samorządowego im. Jana Pawła II w Choroszczy oraz Szkoły Podstawowej w Złotorii. Zaskoczenia wynikiem konkursu nie ma – w konkursach zwyciężyły aktualne Panie dyrektor. Burmistrz Choroszczy zarządzeniem Nr 457/2023 z dnia 14 lutego 2023 roku zatwierdził postępowanie konkursowe, które wyłoniło kandydatów na dyrektorów placówek. By laureatki konkursu mogły pełnić funkcje w przyszłej kadencji muszą zostać powołane oddzielnym zarządzeniem, które jeszcze się nie ukazało.

Bożena Lenczewska została kandydatką na dyrektorkę Przedszkola Samorządowego im. Jana Pawła II w Choroszczy. Placówką tą kieruje nieprzerwanie od 2009 roku. Kandydatką na dyrektorkę Szkoły Podstawowej w Złotorii została Monika Prejzner, która w Złotorii placówką oświatową zarządza od 1 września 2018 roku.

Przeprowadzenie konkursu na te stanowiska było wymagane przez prawo oświatowe. Burmistrz Choroszczy nawet jeżeli chciałby nadal współpracować z wyżej wymienionymi dyrektorkami, musiał przeprowadzić konkursy na te stanowiska.

Laureatkom serdecznie gratulujemy! Życzymy wynegocjowania dobrych warunków pracy oraz środków na prowadzenie placówek, do których uczęszczają dzieci z gminy Choroszcz. Życzymy wielu kolejnych sukcesów zawodowych!

Dodaj komentarz