W niedzielę odpust św. Kandyda

W niedzielę 24 września w kościele pw. św. Jana Chrzciciela i św. Szczepana Męczennika w Choroszczy będzie obchodzony odpust św. Kandyda. Kaznodzieją będzie ks. Jerzy Sokołowski, ojciec duchowny kapłanów archidiecezji białostockiej. Msze święte odpustowe w kościele parafialnym: godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.15 i 18.00. 


Twoja Telewizja Regionalna w czerwcu zrealizowała film dokumentalny o relikwiarzu, który znajduje się w choroszczańskiej Parafii. Przez wiele lat uważano, że znajduje się w nim palec św. Kandyda – rzymskiego żołnierza, męczennik i świętego Kościoła katolickiego. Po przeprowadzeniu badań w 2003 roku okazało się, że choroszczański relikwiarz zawiera o wiele więcej niż, wspomniany palec.

To nie jedyne relikwie, jakie znajdują się w choroszczańskim kościele. Znajdują się w nim relikwie między innymi św. Jana Pawła II, św. Faustyny, św. Weroniki, św. Walerii, św. Wita, bł. ks. Sopoćki oraz Prymasa 100-lecia Stefana Wyszyńskiego.

O relikwiarzu, relikwiach w choroszczańskim kościele, legendzie o końcu świata oraz historii związanych z nimi opowiada proboszcz Parafii p.w. św. Jana Chrzciciela i św. Szczepana Męczennika w Choroszczy ks. Leszek Struk. Zapraszamy do obejrzenia materiału zrealizowanego przez Twoją Telewizję Regionalną.

Źródło: Parafia w Choroszczy, Twoja Telewizja Regionalna

Dodaj komentarz