Ulica Powstania Styczniowego – kiedy rozpocznie się remont?

W pierwszej połowie maja pisaliśmy, że wewnętrzny fragment ulicy Powstania Styczniowego od skrzyżowania z „główną” ulicą Powstania Styczniowego (przy sklepach z pieczywem) do zakrętu przy sklepie „Chorten” przejdzie modernizację.

Urząd Miejski w Choroszczy informował, że 15 maja droga zostanie całkowicie zamknięta na okres około dwóch miesięcy. Minęło prawie 6 tygodni, a ulica dalej jest przejezdna i nie rozpoczęły się na niej żadne prace. Zapytaliśmy więc o aktualizację harmonogramu Urząd Miejski. Czy są jakieś nowe informacje od wykonawcy? Czy termin wykonania w związku z tym się zmieni? 

Otrzymaliśmy odpowiedź: ulica jest w trakcie przebudowywania – i tok prowadzonych prac nie zagraża terminowej realizacji inwestycji. Tempo modernizacji zostało dostosowane do trwającego jeszcze roku szkolnego tak, by nie utrudniać społeczności szkolnej swobodnego docierania do i ze szkoły.  Trwają roboty mające na celu udrożnienie dojazdu z ul. Powstania Styczniowego do ul. Rumiankowej. Wedle zapewnień wykonawcy, wraz z końcem roku szkolnego, tempo prac na wskazanym odcinku przyspieszy, zatem w tej chwili nie przewidujemy żadnych zagrożeń, aby inwestycja nie mogłaby zostać zrealizowana w terminie. 

Remontowany fragment ulicy Powstania Styczniowego ma długość ok. 160 m, a koszt prac to około 1,4 mln zł. Powstanie nowa nawierzchnia, chodniki i miejsca parkingowe. Pojawią się również „wyniesione” przejścia dla pieszych doskonale znane z innych miejsc w Choroszczy. W ramach inwestycji przebudowana zostanie ponadto kanalizacja deszczowa, sieć energetyczna i oświetlenie uliczne.

 

fot. DSz

Dodaj komentarz