Uczeń SP w Choroszczy wicemistrzem Europy w sumo

Doskonale zaprezentowali się zawodniczki i zawodnicy UAKS „Podlasie” Białystok na Mistrzostwach Europy Juniorów, Kadetów i Młodzików w sumo, które odbyły się w dniach 06-09.10.2022 w Rakvere (Estonia).

Zawodniczki i zawodnicy UAKS „Podlasie” Białystok zdobyli 4 medale, w tym 3 medale indywidualnie i jeden medal w drużynie.

– Kolejny raz doskonale zaprezentowała się KAROLINA DOMASZUK, multimedalistka z ME Seniorek i Młodzieżowców (zdobyła 5 medali), stypendystka „TEAM PODLASKIE”, uczennica IV LO Białystok zdobyła indywidualnie w wadze 65 kg brązowy medal ME Juniorek

– brązowy medal w wadze 70 kg w ME Juniorów w sumo zdobył KAMIL BOKINIEC, uczeń IV LO w Białymstoku

– srebrny medal indywidualnie w wadze +70 kg w Mistrzostwach Europy Młodzików w sumo zdobył SEWAN NARGIZYAN, uczeń SP w Choroszczy, który zdobył również srebrny medal w drużynie w Drużynowych Mistrzostwach Europy Młodzików w sumo, a KAROLINA DOMASZUK z drużyną w DME Juniorek uplasowała się na IV miejscu.

– V miejsce indywidualnie w wadze 70 kg wywalczyła ZUZANNA KONOPKO, uczennica II LO w Suwałkach, zawodniczka LMUKS „Olimpik” Suwałki.

Wyjazd Reprezentacji UAKS „Podlasie” Białystok na MISTRZOSTWA EUROPY był możliwy dzięki wsparciu URZĘDU MARSZAŁKOWSKIEGO WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO i ZARZĄDU WOJEWÓDZTWA.

W imieniu Zarządu UAKS „Podlasie” Białystok i startujących zawodników pragniemy serdecznie podziękować za pomoc i wielkie wsparcie, a zdobyte medale i godny występ naszych zawodników na MISTRZOSTWACH EUROPY są dowodem doskonałej promocji WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO.

Województwo podlaskie na ME w sumo w Rakvere reprezentowało również dwóch sędziów – sędzia międzynarodowy EFS Władysław Kierdelewicz i Andrzej Samsonowicz, sędzia związkowy, który zdawał na ME egzamin na sędziego międzynarodowego.

Źródło: podlaskisport.pl

Dodaj komentarz