Tylko Rajkom/Lambada z awansem w Pucharze Polski

Miniony weekend był w Choroszczy pod znakiem Pucharu Polski. Na Stadionie Miejskim odbyły się trzy mecze: Narew Choroszcz grała z Hattrickiem Białystok, Rajkom/Lambada Choroszcz z Włókniarzem Białystok i w roli gospodarza wynajmując obiekt zagrał 4Technology Team Białystok w meczu z Pasją Kleosin. 

Narew Choroszcz: zawodnicy trenera Marcina Strzelińskiego w sobotę zmierzyli się przystępującym po raz pierwszy w historii do A-klasy Hattrickiem Białystok. Rywale objęli prowadzenie w 19 minucie, Narew doprowadziła do remisu w 55 minucie po golu kapitana Rafała Lenczewskiego ale decydującą bramkę strzelił Hattrick w 70 minucie i awansował do kolejnej rundy. Obie drużyny kończyły mecz w osłabieniu po czerwonych kartkach (Narew w 81 i 88 minucie, Hattrick w 52 minucie). Dodatkowym smaczkiem był fakt, że były to w pewnym sensie derby naszej gminy gdyż drużyna Hattricka dzierżawi od gminy boisko w Klepaczach prowadząc również tam akademię dla chłopców. 

Skład: Rafał Dołęgowski – Dawid Aneszko, Michał Bietkał, Rafał Lenczewski (k) (1 br), Antoni Macutkiewicz (ż.k.) (’80 Tomasz Szestowicki), Grzegorz Pieczywek (’70 Wojciech Brzeziński), Damian Polowczyk (cz.k.), Bartłomiej Silwonik (cz.k.), Arkadiusz Szymborski (ż.k.) Łukasz Wirżyński, Kamil Żyliński (’80 Jakub Krasowski)

Rajbada Choroszcz: tak w skrócie można nazwać drużynę Rajkomu/Lambady Choroszcz, której trenerem jest Mariusz Gałczyk. Męska drużyna, która powróciła do gry po dwuletniej przerwie stara się nawiązać do sukcesów dziewcząt z Akademii Piłkarskiej Lambada Girls, wczoraj zrobili pierwszy krok. – prezes klubu Wojciech Jastrzębski. Pierwszym pucharowym rywalem była drużyna Włókniarza Białystok – mecz odbył się w niedzielę. Rajbada objęła prowadzenie w 36 minucie, podwyższając je w 63 minucie. W meczu Narwi były czerwone kartki, była też w szeregach Rajkomu/Lambady w 65 minucie. Drużyna trenera Gałczyka zareagowała na szczęście w najlepszy możliwy sposób podwyższając prowadzenie w 72 i 80 minucie. Rywale jedyną bramkę zdobyli w 85 minucie ale ostatnie słowo należało do Rajbady ustalając wynik spotkania na 5-1 w 88 minucie. Trzy bramki w tym meczu strzelił najmłodszy w drużynie Szymon Garbowski, a dwa pozostałe trafienia zaliczyli Adam Łodziński i Michał Petelski. Teraz drużyna Rajkomu/Lambady zmierzy się w najbliższy weekend w kolejnej rundzie rozgrywek ze Sky Białystok – więcej o tym meczu i o rywalu niebawem. 

Skład: Marcin Samojłowicz – Wojciech Sokół (’65 cz.k.), Mariusz Gałczyk (k), Marcin Pietrzycki, Damian Kozłowski – Szymon Garbowski (3 br) (’85 Daniel Siegień (1 as)), Sławomir Wasiluk (’46 Adam Łodziński (1 as)), Przemysław Backiel (’74 Mateusz Kamieński), Wojciech Biernacki (’80 Patryk Jackowski), Łukasz Wnorowski (’67 Michał Petelski (1 br)) – Sebastian Waszczuk (1 as) (’60 Robert Rusel (ż.k.)(3 as))

4Technology Team Białystok: w niedzielne popołudnie swój meczu Pucharu Polski rozegrał białostocki 4Technology Team, który wynajął boisko od M-GCKiS w Choroszczy. W tym meczu padło 9 bramek: 4Technology Team prowadził 4-1 ale to ostatecznie Pasja Kleosin awansowała do kolejnej rundy wygrywając 4-5.v

Dodaj komentarz