Tydzień Bibliotek w Choroszczy

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich od 2004 roku organizuje w maju ogólnopolską akcję promocji czytelnictwa i bibliotek, jaką jest Tydzień Bibliotek. Program ma na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarek i bibliotekarzy oraz zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Choroszczański Tydzień Bibliotek będzie realizowany od 9 do 13 maja, w tym roku hasłem tej ogólnopolskiej akcji są słowa „Biblioteka – świat w jednym miejscu”. Będzie to XIX odsłona tego święta bibliotek publicznych. 

Co przygotowały dla Was w tym roku nasze Panie Bibliotekarki? Wydarzenia przygotowane z tej okazji to m.in. kolejno: spotkanie z autorką książek dla dzieci, turniej zagadek dla dzieci i młodzieży oraz warsztaty „Szalone wiersze” skierowane do osób dorosłych. Swoje spotkanie będą mieli również klubowicze Dyskusyjnego Klubu Książki. Organizatorzy zapewniają, że to nie wszystko, a o szczegółach można się dowiedzieć z fanpage biblioteki oraz ze strony internetowej. 

Miejska Biblioteka Publiczna w Choroszczy działa coraz prężniej. Od kilku lat znajduje się ona w strukturach Centrum Kultury. Innowacje jakie są wprowadzane na przestrzeni kilku ostatnich lat (m.in. komputerowy system obsługi czytelników) są efektem pracy prężnie działającej kadry naszej biblioteki.  Oby tak dalej! 

Dodaj komentarz