Trybuny w Łyskach zostaną ukończone

Przed tygodniem pisaliśmy o niebezpiecznych trybunach na boisku w Łyskach gdzie podczas gry w piłkę na małym boisku dziecko wpadło na konstrukcje dawnych trybun dużego boiska, które są umiejscowione bezpośrednio za bramką małego boiska. Na szczęście nic poważnego się nie stało i zasygnalizowaliśmy ten problem dla Urzędu Miejskiego w Choroszczy. 

Otrzymaliśmy odpowiedź, że trybuny na tzw. dużym boisku przechodzą modernizację w zakresie wymiany okładziny siedzisk. Stare, zniszczone drewniane okładziny (deski) zostały usunięte i w chwili obecnej Gmina Choroszcz zleciła przygotowanie nowego materiału. Ponieważ materiał siedzeń trybun musi być drewnem przygotowanym pod wymiar, w chwili obecnej Gmina Choroszcz czeka na realizację złożonego zamówienia; zgodnie ze złożoną deklaracją wykonawcy, może to potrwać do 3 tygodni. 

Gmina podkreśla, że należy również pamiętać, że, zgodnie z 1 ust. 7 Regulaminu użytkowania boisk sportowych będących własnością gminy Choroszcz (Załącznik do Uchwały NR XXII/253/2021 Rady Miejskiej w Choroszczy z dnia 31 maja 2021 r.), osoby niepełnoletnie mogą przebywać na boisku i korzystać z niego wyłącznie pod nadzorem pełnoletniego opiekuna, który ponosi odpowiedzialność za każde działanie nieletniego podczas korzystania z boiska oraz jego skutki; podobne zapisy zawierają regulaminy placów zabaw będących własnością Gminy Choroszcz.

 

Dodaj komentarz