Trwa „Między Wierszami” – warto odwiedzić Supraśl

W Supraślu trwa druga edycja festiwalu „Między Wierszami” organizowanego przez Teatr Wierszalin. Do końca lipca w ramach festiwalu odbędą się spektakle, spotkania, happeningi, rozmowy i koncerty. Podczas festiwalu na scenie wystąpią finaliści Konkursów Chopinowskich. Odbędzie się też Kameralny Koncert Anny Marii Jopek. Zaprezntowany zostanie też nowy spektakl „Panie Malczewski”. W ramach wydarzenia działa też Studio Festiwalowe, w którym prowadzone są rozmowy z ludźmi kultury i sztuki.

Supraśl jest dobrym miejscem na jednodniowe wycieczki samemu lub w gronie rodzinnym. Spędzając w ten sposób czas można uatrakcyjnić go o udział w wydarzeniach kulturalnych. W ramach festiwalu w najbliższy weekend odbędą się  wydarzenia:

Panie Malczewski” – premiera i pokazy spektaklu. Spektakl w reżyserii Rafała Gąsowskiego, oparty na wątkach z życia Antoniego Malczewskiego oraz na fragmentach jego dzieła „Maria. Powieść ukraińska”. Scenariusz Anny Wieczorek to synteza wątków biograficznych Malczewskiego oraz najważniejszych fragmentów jego powieści poetyckiej, które pozwalają zanurzyć się w historię śmiertelnie chorego człowieka, poszukującego prawdy o istocie człowieczeństwa i ucieczki przed przeznaczeniem. Spektakl grany będzie 15 (premiera), 16 i 17 lipca. Bilety do nabycia na stronie festiwalu. Spektakle wystawiane będą o godzinie 20:00.

„Mój Malczewski” 15 lipca, po premierze, „Panie Malczewski” o godzinie 21:30 odbędzie się spotkanie z dr Martą Białobrzeską. Panel poprowadzi dziennikarka Polskiego Radia Białystok, Dorota Sokołowska. 

Koncert Chopinowski – Aleksandra Świgut – finalistka XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina . Koncert odbędzie się 16 lipca 2022 roku o godzinie 18:00 w Domu Ludowym w Supraślu. Bilety można nabyć na stronie festiwalu. Aleksandra Świgut to pianistka, solistka i kameralistka, doktor sztuk muzycznych, pedagog Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Zdobywczyni II nagrody na I Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim na Instrumentach Historycznych w Warszawie.

Program koncertu:  

Fryderyk Chopin – Lento con gran espressione op. pośm

Scherzo cis-moll op. 39

Sonata b-moll op. 35

Robert Schumann: Romanse op. 28

Franciszek Liszt – Liebestraume (Marzenie o miłości)

Fryderyk Chopin – Wariacje op. 2 na temat La ci darem la mano z opery Don Giovanni Wolfganga Amadeusza Mozarta  

Szczegółowy program festiwalu i oraz możliwość zakupu biletów znajduje się na stronie Organizatora (tutaj).

Teatr Wierszalin na organizację wydarzenia otrzymał z budżetu Województwa Podlaskiego 110 tys. złotych.

na podst. mat. org.

Dodaj komentarz