Tlen dla Kominowego Bajora – kolejna realizacja Budżetu Obywatelskiego

W zbiorniku wodnym „Kominowe Bajoro” zaczął działać system natleniana wody. Inwestycję zgłoszoną przez Marcina Wierciszewskiego zrealizowano dzięki mieszkańcom Choroszczy, którzy o to zabiegali biorąc udział w głosowaniu w Budżecie Obywatelskim na rok 2022. 

Urządzenie, które przypomina fontannę służy do utleniania i napowietrzania wody. Jest ono potrzebne by zapobiegać katastrofom ekologicznym. W upalne dni w wodzie jest mało tlenu, co prowadzi do obumierania fauny i flory żyjących pod wodą. Poza natlenianiem wody urządzenie emituje z siebie kolorowe światła, co przypomina fontanny.

Projekt „Tlen dla Kominowego Bajora” otrzymał 512 głosów podczas konsultacji. To nie pierwsza inwestycja w tym miejscu, która została zrealizowana dzięki głosom mieszkańców. We wcześniejszych Budżetach Obywatelskich pojawiały się projekty, które miały na celu porządkowanie i zagospodarowywanie tego miejsca zgodnie z potrzebami mieszkańców Choroszczy. Niektóre z nich wygrywały w głosowaniach, czego efekt widać dziś.

Kominowe Bajoro to teren rekreacyjny, z którego korzysta wielu mieszkańców. W dzień można spotkać tu wędkarzy, osoby ćwiczące oraz rodziny z dziećmi bawiące się na placu zabaw. Wieczorami jest to miejsce, w którym czas lubi spędzać młodzież. W upalne dni z plaży korzystają setki osób, zaś zimą morsy, które zażywają zimnych kąpieli.

Budżet Obywatelski to wydzielona z budżetu gminy część środków, o przeznaczeniu której decydują mieszkańcy. Mogą oni zgłaszać swoje pomysły. Spośród zgłoszonych projektów wybierane są te, które mają największą liczbę zwolenników. W Choroszczy wysokość Budżetu Obywatelskiego to 150 000 zł. Zachęcamy do udziału w tej formie decydowania o naszej gminie.

Dodaj komentarz