Święto Flagi w Choroszczy

Dnia 2 maja obchodzone jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Święto to ustanowiono 20 lat temu ustawą z dnia 20 lutego 2004 roku. Od tamtej pory w wielu miejscowościach w Polsce odbywają się wydarzenia związane z polską flagą.

Od 2011 roku w Choroszczy odbywa się Marsz z Flagą, który był organizowany dzięki współpracy Stowarzyszenia Pamięć i Tożsamość Skała oraz centrum kultury z Choroszczy. Nie inaczej będzie w tym roku. Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Choroszczy przygotowało pochód z flagami. Przed nim o godzinie 15:00 na w holu ośrodka odbędą się warsztaty tworzenia wiatraczków i latawców w barwach Narodowych.

O godz. 17:00 z placu Z. Brodowicza wyruszy pochód z flagami, który przejdzie na Rynek 11 listopada, by tam pod pomnikiem złoży wieńce i znicze. Uczestnicy pójdą ulicami H. Sienkiewicza, Powstania Styczniowego oraz A. Mickiewicza. O godz. 18:00 w choroszczańskim kościele rozpocznie się msza święta w intencji ojczyzny. Po niej na Błoniach Jana Pawła II odbędzie się ognisko integracyjne. Podczas niego będzie można posłuchać koncertu akordeonisty Jerzego Kruszewskiego oraz dołączać się do śpiewu.

Zapraszamy do wspólnego świętowania.

Dodaj komentarz