Światowy Dzień Sportu

Dzisiaj, 6 kwietnia przypada Światowy Dzień Sportu, a dokładnie: Międzynarodowy Dzień Sportu dla Rozwoju i Pokoju, który został ustanowiony w 2013 roku przez Komitet Ogólny ONZ – ten dzień upamiętnia otwarcie w 1896 roku w Atenach  pierwszych letnich igrzysk olimpijskich w epoce nowożytnej. 

Ten nowy Międzynarodowy Dzień podkreśla rolę i potencjał sportu w kwestii przestrzegania praw człowieka i usuwania barier oraz promowania międzyludzkiej solidarności na świecie.
Nasz cel wymaga zaangażowania wszystkich graczy: rządów państw, organizacji międzynarodowych, sektora sportowego, społeczeństwa obywatelskiego i wielu innych. 

Z tej okazji wszystkim Gminnym Klubom Sportowym i Stowarzyszeniom, które promują wychowanie młodzieży poprzez sport i rekreację życzymy wytrwałości w realizowaniu swoich celów statutowych – to co robicie jest bardzo ważne, a w większości to Wasza społeczna praca daje wszystkim wiele radości. Drodzy zawodnicy i zawodniczki – róbcie to co kochacie, rozwijajcie się i spełniajcie swoje sportowe marzenia. 

W tym miejscu warto także wspomnieć Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy, które w naszej gminie odpowiada za krzewienie tych wartości – nie przestawajcie dbać o to i działajcie dla dobra mieszkańców naszej Gminy. 

Dodaj komentarz