Sukces piłkarzy SP Choroszcz

Finał jest nasz! Wielkie brawa dla uczniów Szkoły Podstawowej w Choroszczy! Po pięciu etapach i pięciu turniejach eliminacyjnych, w końcu reprezentacja SP w Choroszczy awansowała do wielkiego Finału. W środę 10 maja odbył się półfinałowy turniej w piłce nożnej chłopców z klas 4-6.

W zawodach udział wzięły następujące zespoły : Szkoła Podstawowa nr 4 w Suwałkach, Szkoła Podstawowa nr 4 w Zambrowie, Szkoła Podstawowa nr 28 w Białymstoku oraz gospodarze turnieju czyli Szkoła Podstawowa w Choroszczy. Większość chłopaków na co dzień trenuje i gra w klubie Narew Choroszcz.

System gry „każdy z każdym” wyłonił dwóch zwycięzców. Drużyny te przechodzą dalej i zagrają o miano najlepszej drużyny w województwie Podlaskim. Wśród finalistów znalazła się choroszczańska drużyna, która zajęła drugie miejsce. Już teraz gratulujemy zawodnikom oraz trenerowi Mariuszowi Dzienisowi takiego wyniku. Dotarcie do czwórki najlepszych szkół w województwie to wielkie osiągnięcie.

Nasi chłopcy nie zamierzają spocząć na laurach i już teraz zapowiadają, że w czerwcu w finale powalczą o Mistrzostwo Województwa. 

Skład : Piotr Mogielnicki, Jakub Soszyński, Tomasz Talipski, Kamil Trzasko, Wiktor Mielech, Marcin Krawczyk, Karol Wacewicz, Jakub Jacewicz, Kacper Sokół, Trener: Mariusz Dzienis

Tabela półfinału:
1. SP nr 4 Zambrów – 9 punktów /awans do finałów/
2. SP Choroszcz – 6 punktów /awans do finałów/
3. SP nr 28 Białystok – 3 punkty
4. SP nr 4 Suwałki – 0 punktów

Dodaj komentarz