Startuje Podlaska Scena Folkloru. PIK czeka na zgłoszenia.

Podlaski Instytut Kultury zaprasza do udziału w Podlaskiej Scenie Folkloru. To ogólnopolski przegląd folklorystyczny skierowany do zespołów prezentujących folklor sceniczny. PIK czeka na zgłoszenia do 28 kwietnia. 

Podlaska Scena Folkloru to przestrzeń do spotkania zespołów folklorystycznych z województwa podlaskiego oraz grup z innych regionów Polski, które w swoim repertuarze sięgają do folkloru Podlasia (historycznego i etnograficznego), Suwalszczyzny, Kurpi Zielonych, Pogranicza Wschodniego oraz drobnej szlachty podlasko-mazowieckiej. Przegląd skierowany jest do grup zajmujących się folklorem scenicznym, a więc do zespołów pieśni i tańca, a także zespołów inspirujących się folklorem, łączących taniec tradycyjny ze współczesnymi technikami tańca.

Zapraszamy do udziału zarówno zespoły dziecięce i młodzieżowe, jak i tworzone przez osoby dorosłe. Mamy nadzieję, że konkurs zachęci także zespoły i choreografów innych technik tańca do sięgnięcia po folklor taneczny i muzyczny województwa podlaskiego – podkreśla Agnieszka Jakubicz  z Działu Kultury Ludowej PIK.

Przegląd odbędzie 14 maja 2023 r. od godz. 12.00 w siedzibie Bielskiego Domu Kultury, przy ul. 3 Maja 2 w Bielsku Podlaskim, w mieście wielokulturowym, wieloetnicznym będącym swego rodzaju esencją północno-wschodniego Podlasia, leżącego na pograniczu Wschodu i Zachodu Słowiańszczyzny.

Formularz zgłoszenia oraz nagrania prezentacji scenicznej należy wysłać do 28 kwietnia 2023 r. na adres kulturaludowa@pikpodlaskie.pl.

Wstęp na występy konkursowe jest dla widzów wolny.  O godz. 17.30 wystąpi także gość specjalny – Zespół Pieśni i Tańca „Kurpie Zielone”.

Regulamin konkursu oraz formularz rejestracyjny zamieszczony jest poniżej.

Regulamin Podlaskiej Sceny Folkloru

Formularz rejestracyjny Podlaskiej Sceny Folkloru

Dodaj komentarz