Spotkanie autorskie z Kamilem Śleszyńskim

Miejski Ośrodek Animacji Kultury w Wasilkowie zaprasza na spotkanie autorskie z Kamilem Śleszyńskim – fotografem dokumentalnym, autorem książek fotograficznych, wykładowcą, autorem filmu „Ostatnie takie kino”, które opowiada historię choroszczańskiego kinooperatora Zdzisława Konopko. Spotkanie będzie jednocześnie finisażem wystawy „Uroki” i odbędzie się 27 kwietnia (czwartek) 2023 roku o godzinie 18:00.

Kamil Śleszyński skupia się na złożonych tematach rodziny, społecznej izolacji i problemów tożsamości. Jego prace pełne są niejasności, niepewności i niedopowiedzeń, budując mroczny klimat. – Czy trauma zawsze jest zła? – zastanawiał się podczas wernisażu, zapytany o to przez jednego z widzów. – Nie wiem. To trudne pytanie. Mnie ta moja, rodzinna trauma na pewno zmusiła do pracy nad sobą. Do rozmyślań. Ten projekt cały czas żyje, ewoluuje.

Wystawa „Uroki” składa się z zestawu prywatnych zdjęć – archiwalnych z rodzinnego albumu oraz współcześnie wykonanych przez autora, które zestawione razem kreują bardzo osobistą historię . Kamil Śleszyński prowadząc wewnętrzny monolog szuka wyjaśnienia odczuwanej pustki zasięgając do przeszłości swoich przodków i konfrontując ją z obecną rzeczywistością…

Kamil Śleszyński (1982) – dokumentalny fotograf samouk, autor książek fotograficznych, wykładowca. Stypendysta Prezydenta Miasta Białegostoku ( 2021) oraz dwukrotny stypendysta Marszałka Województwa Podlaskiego (2015,  2023). Na co dzień prywatnie i zawodowo związany z Podlasiem.  Choroszczanom dał się poznać jako autor filmu „Ostanie takie kino” opowiadającym o Zdzisławie Konopko – kinooperatorze z kina Zdrowie.

Zapraszamy do odwiedzenia strony autora Kamil Śleszyński

Dodaj komentarz