Sierpniowe zawody w Stajni Kruszewo

W weekend 26-27 sierpnia w Kruszewie odbędą się trzecie w tym roku zawody konne w skokach przez przeszkody. Oprócz zmagań sportowych na przybyłych kibiców będzie czekać wiele atrakcji: m.in. piknik rodzinny, atrakcje dla dzieci czy grill bar.  Organizatorem zawodów jest Stajnia Kruszewo (Kruszewo 80) i odbędą się one pod patronatem Burmistrza Choroszczy. Wstęp jest bezpłatny. 

Na stronie FB Stajni Kruszewo możecie zobaczyć wiele pięknych zdjęć z poprzednich zawodów. Fajnie, że w naszej pięknej Gminie Choroszcz obywają się tak wspaniałe wydarzenia.

 

Historia powstania stadniny Kruszewo: Posiadanie własnych koni, opieka nad nimi i chęć rozwoju w jeździectwie zrodziła pomysł stworzenia miejsca, które będzie dawało nie tylko duże możliwości jeździeckie, ale też zapewniało koniom wszystko co najlepsze. Budowa Ośrodka Jeździeckiego rozpoczęła się w 2017 roku. Przez dłuższy czas trwały prace wykończeniowe wokół terenu. Małymi krokami powstawały kolejne etapy infrastruktury, dopracowany został plac zewnętrzny, lonżownik i karuzela. Z uwagi na rosnącą chęć rozwoju w 2021 roku podjęliśmy decyzję o rozbudowie. Mamy nadzieję, że już niedługo otworzymy drzwi do nowej stajni. Wciąż nie spoczywamy na laurach. Prężnie działamy realizując się w hodowli, zapraszamy trenerów, organizujemy treningi sportowe naszym koniom  i tak naprawdę sami jeszcze nie wiemy jakie pomysły przyjdą nam do głowy.

Założyciel Jacek Jerzy Rode: Człowiek, bez którego nie było by tego wspaniałego miejsca. Miłość do jeździectwa i chęć do zapewnienia koniom wszystkiego na co zasługują, skłoniła go do budowy własnego ośrodka. Nie bał się pytać, konsultować, poprawiać, a wszystko to przyczyniło się do powstania stajni, której nie powstydzili by się Niemcy czy Belgowie. Sam, w siodle od 2004 roku. Od początku zafascynowany skokami przez przeszkody. Ma za sobą wiele sukcesów zajmując czołowe lokaty w zawodach rangi ogólnopolskiej na poziomie 125cm. Do dziś w stałym treningu starając się czerpać radość z każdej pokonanej przeszkody.

Manager Stajni Klaudia Rode: Przygodę z jeździectwem zaczęła jako dziecko, a od 2008 roku zaczęła się uczyć jazdy konnej „na poważnie”. Dziś dobro koni jest dla niej aspektem najważniejszym. W życie stajni wkłada 100% siebie. Stale podnosi kwalifikacje chcąc wiedzieć wszystko o profesjonalnej opiece nad końmi. Niemożliwe staje się możliwym – powiedz czego oczekujesz, a Klaudia postara się tego dokonać. Instruktor Jeździectwa i przyszły zoofizjoterapeuta koni.

Dodaj komentarz