Rugby Tag: sportowcy z SP Choroszcz są „The Best”!

To, że mamy uzdolnioną sportowo młodzież w Szkole Podstawowej w Choroszczy wie każdy ale może nie każdy wie jak bardzo. O to kilka suchych faktów: dwa tygodnie temu dziewczyny z rocznika 2009 zostały Mistrzyniami Województwa w piłce siatkowej i jadą do Gliwic na Mistrzostwa Polski. W poniedziałek reprezentacja szkoły zajęła wysokie 4 miejsce w Powiatowej Olimpiadzie lekkoatletycznej będąc najlepszą szkołą, która na codzień nie trenuje lekkoatletyki.

Natomiast w środę na Mistrzostwach Województwa w Rugby Tag rozbijamy cały bank. Ale po kolei: finały z Rugby odbyły się w Sobolewie, a organizacja jak zwykle stała na wysokim poziomie – jedynie warunki pogodowe były nie najlepsze bo przyszło młodym sportowcom rywalizować w prawie w 30 stopniowym upale. Ale upał tego dnia naszym zawodnikom nie przeszkadzał.

W klasach 6 zdobywamy Wicemistrzostwo Województwa, a do ostatecznego triumfu zabrakło bardzo niewiele. W klasach 5 stanęliśmy na najniższym miejscu na podium zdobywając brązowy medal. Ale najlepsze zostawiliśmy na koniec. W klasach 4 Mistrzem Województwa Podlaskiego zostaje Szkoła Podstawowa w Choroszczy i tym samym wywalczyła sobie prawo wyjazdu do Łodzi gdzie odbędą się Mistrzostwa Polski w Rugby! 

Jestem bardzo zadowolony z tego co osiągnęliśmy jest pewien niedosyt jeśli chodzi o klasy 6 (małe zamieszanie podczas jednego z meczu) ale możemy się czuć moralnymi zwycięzcami i w tej kategorii wiekowej. To tylko pokazuje jak utalentowaną mamy młodzież, która zdobywa medale w różnych dyscyplinach sportowych. Gratulacje wszystkim zawodnikom i zawodniczkom.


Podsumował opiekun naszych zawodników Pan Mariusz Dzienis.

Jako redakcja oczywiście przyłączamy się do gratulacji! Jesteśmy z Was bardzo dumni! 

Dodaj komentarz