Rozpoczął się remont orlika

Wczoraj po ponad dwóch miesiącach od zamknięcia rozpoczęły się prace na choroszczańskim „orliku”. Usunięta została już stara murawa. Następnie zostanie poprawiony drenaż, wyprofilowanie, pojawią się też nowe bramki, a co najważniejsze boisko zyska nową syntetyczną murawę.

Boisko nie było dostępne od 26 czerwca kiedy na okres wakacyjny został całkowicie zamknięty „orlik”. Po naszej publikacji na początku lipca zostały usunięte jedynie bramki. Najważniejsze jednak, że w końcu prace nabiorą tempa i zwiększy się komfort oraz bezpieczeństwo korzystania z boiska piłkarskiego „orlika”.

Planowane zakończenie prac wskazano w komunikacie „najpóźniej do listopada”. Koszt inwestycji to ok. 610 tyś zł, z czego ok. 200 tyś zł pochodzi ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki, w ramach Programu Modernizacji Kompleksów Sportowych „Moje boisko – Orlik 2012” – Edycja 2022 – pozostała część pochodzi z budżetu Gminy Choroszcz. Prace wykonuje firma EVERSPORT Sp. z o.o. z Warszawy, która jako jedyna złożyła ofertę w postępowaniu przetargowym.

 

Dodaj komentarz