Rolnicy proszą o pomoc

Jest malowniczo położona wśród łąk i pól, nie ma nadanej nazwy. Położona jest między Barszczewem, a Ogrodnikami na działce nr 311. O czym mowa? O polnej drodze, z której korzysta kilku rolników w celu dojazdu na swoje pola. 

 

Od długiego czasu zgłaszają w Urzędzie Miejskim w Choroszczy potrzebę poprawy funkcjonalności tej drogi. Nie oczekują jej utwardzenia, nie jest to im potrzebne i znają priorytety w gminie dotyczące infrastruktury drogowej. Samochodem osobowym daleko tą drogą się nie wjedzie ze względu na nierówności i wysoką trawę na środku drogi.

Korzystają z niej głównie do przejazdów maszynami rolniczymi – wystarczy przycięcie krzaków w świetle drogi, które utrudniają przejazd ciągnikiem wraz z przyczepą i np. belami siana lub innymi sprzętami, które wykorzystują podczas prac polowych.

Zgłosili się do nas abyśmy w ich imieniu o tym napisali i przekazali sprawę do Urzędu Miejskiego w Choroszczy. Oni są również mieszkańcami Gminy, chcą być wysłuchani, nie potrzebują oficjalnego przecięcia wstęgi, chcą aby tylko przyciąć krzaki i drzewa aby swobodnie mogli wykonywać swoją pracę – oczywiście temat przekazujemy do Urzędu Miejskiego i liczymy na szybką interwencję – sezon polowy jest przecież w pełni. 

Więcej zdjęć na naszym FB lub Instagramie

Dodaj komentarz